Autor Zpráva
akali
Profil *
Ahoj, stáhnul jsem menu, a zkoušel jsem zarovnat odkazy na střed, ale nějak se mi to nedaří.. Pomohl by mi někdo? -> živý odkaz je tady http://menus.velkyberanov-fotbal.cz/menu.html

a css soubor
.droplinebar{
overflow: hidden;
}

.droplinebar ul{
margin: 0;
padding: 0;
float: left;
width: 100%;
font: bold 13px Arial;
background: #242c54 url(images/bluedefault.gif) center center repeat-x; /*default background of menu bar*/
}

.droplinebar ul li{
display: inline;
}

.droplinebar ul li a{
float: left;
color: white;
padding: 9px 11px;
text-decoration: none;
}

.droplinebar ul li a:visited{
color: white;
}

.droplinebar ul li a:hover, .droplinebar ul li .current{ /*background of main menu bar links onMouseover*/
color: white;
background: transparent url(images/blueactive.gif) center center repeat-x;
}

/* Sub level menus*/
.droplinebar ul li ul{
position: absolute;
z-index: 100;
left: 0;
top: 0;
background: #303c76; /*sub menu background color */
visibility: hidden;
}

/* Sub level menu links style */
.droplinebar ul li ul li a{
font: normal 13px Verdana;
padding: 6px;
padding-right: 8px;
margin: 0;
border-bottom: 1px solid navy;
}

.droplinebar ul li ul li a:hover{ /*sub menu links' background color onMouseover */
background: #242c54;
}


pak tu je ještě JS, snad potřeba nebude, ale kdyby náhodou byl potřeba, tak ho sem potom hodím.
panther
Profil
akali:
pomůže ti tohle?
akali
Profil *
Bohužel asi ne :(
Tori
Profil
panther:
existuje nějaký mazaný trik, jak to vycentrovat i v IE? (keďže nepodporuje tabulkové hodnoty display)
Plaváček
Profil
Tori:

Však je to v pantherem odkázaném příkladu vyřešeno podmíněným komentářem, ne?
Tori
Profil
Plaváček:
jejda, já se nekoukla, kaju se.
Akali
Profil
Jak ten kod mam tedy upravit?
panther
Profil
Akali:
pořád nikdo asi nějak neví, co chceš udělat.

Já předpokládal, že chceš mít 100% pozadí a v něm centrované položky - k tomu se váže odkaz, který jsem přidal. Pokud chceš něco jiného, budeš muset svou představu asi blíže upřesnit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tori:
existuje nějaký mazaný trik, jak to vycentrovat i v IE?
Vesměs všechny nyní užívané prohlížeče podporují display: inline-block (viz nejmenší nutná šířka), což byl původně jeden z mazaných triků na Explorer.
akali
Profil *
Potřebuju, aby ty položky v menu byly zarovnané na střed toho celého pozadí menu. Nyní jsou ty položky zarovnané doleva a já je potřebuju zarovnat na střed.
Nemluvím o celém divu (ten na střed dám), ale chci ty položky dostat na střed. Už mě chápete? :-)
panther
Profil
akali:
Potřebuju, aby ty položky v menu byly zarovnané na střed toho celého pozadí menu.
tak. Na odkazu, co jsem posílal v [#2] jsou položky na středu, pod nimi jen roztáhneš block s pozadím. Kde je problém (pravděpodobně v tom, že ses na odkaz nepodíval)?
mylan
Profil
Tu nájdeš návod aj s vysvetlením ako to funguje: http://matthewjamestaylor.com/blog/beautiful-css-centered-menus-no-hacks-full-cross-browser-support

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0