Autor Zpráva
723novy723
Profil
Ahoj lidi.
Po dlouhe dobe jsem nucen zadat dotaz sem na forum,protoze si nevim rady.
Do doby nez vznikl IE8 ci 9,jsem na svych webovych strankach nemel problem se zobrazenim menu.
Ted kdyz uz je na svete tento microsoftacky novy prohlizec,tak se mi navrzene menu rozhazelo.
Ve starym IE mi to nedelalo. V novy opere nebo Mozille je to taky ok.
Jedna se o stranky www.zskarlaiv.cz.
Zkuste si to sami,ale nevim co muze bejt spatne. Ze by novej IE prekladal spatne CSS?
Prosim o Vase namety ci nazory.Budu Vam vsem vdecny.
Diky Michal.
panther
Profil
723novy723:
Ze by novej IE prekladal spatne CSS?
CSS prohlížeče nepřekládají, jen interpretují.

Do doby nez vznikl IE8 ci 9
IE9 zatím je jen betaverze.

Teď k věci. V IE8 se mi web zobrazuje stejně jako ve Firefoxu, zatímco v IE6 a IE7 je menu posunuté o cca 10px níž. A taky je možné, žes myslel něco jiného.

Další svůj příspěvek napiš, prosím, včetně diakritiky. Požadují to místní pravidla.
Bubák
Profil
Rychlá oprava je přidání meta tagu:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7">
723novy723
Profil
Zobrazuje se to normálně,ale zkus si najet do menu, v tom je ten háček. Nabídka se vysune,ale text je nečitelný. Příště to popíši podrobněji. Díky za připomínky. Zkusím ten meta tag jak píšete. Předem díky za další nápady.
723novy723
Profil
Tak meta tag funguje,je to paráda. Když už jsem se do toho pustil, jak je možné,že to mam posunutý v IE oproti jinému prohlížeči?
Nedá se to obejít tím podtržítkovým způsobem?
Díky moc.
M
Bubák
Profil
723novy723:
zkus si najet do menu, v tom je ten háček. Nabídka se vysune,ale text je nečitelný. Příště to popíši podrobněji.
Ani teď není jasné, o kterém ze dvou menu píšeš.

jak je možné,že to mam posunutý v IE oproti jinému prohlížeči?
To jsem nezkoumal, ale levé menu je skutečně o pár px posunuté. Podtržítkové a další hacky probírá třebas článek www.lupa.cz/clanky/navrat-modreho-e/
Nebo můžeš použít podmíněný komentář.
Posun v IE není velký, další možností je nechat to tak, myslím si, že v tomto případě nemusí být stránka na pixel stejná ve všech prohlížečích.
723novy723
Profil
To menu je na úvodní stránce umístěné horizontálně (šedá lišta). Než jsem do stránky implementoval meta tag,tak se při najetí kurzorem myši zobrazovala druhá popř.třetí úroveň špatně.Např. jsem najel na položku Zaměstnanci a nabídka,která se vysunula byla nepoužitelná. Text byl jednak přes sebe a byl rozházený.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0