Autor Zpráva
Kyoshi
Profil
Ahoj,

mám menší problém jak vyřešit v CSS zakázání odkazu. Jde o to, že mám na webu automatické kontrolování všech odkazů a při třeba 404 odezvě se odkaz přeškrtne, v tom problém není, ale je pořád funkční. Hledal jsem jak to udělat v CSS, momentálně jediné jak to mohu vyřešit, a nic jsem zatím nenašel. Nějaký "fígl", který by díky stylu dokázal odkaz udělat nefunkčním nebo aby se na něj prostě nedalo kliknout, ale musí tam být vidět text odkazu i přeškrtnutí.

Předem díky za jakoukoli radu :)
Bubák
Profil
Myslím si, že to v CSS nepůjde, ale co tak použít JS?
<a .... onclick="return false">

Ale odkaz bude fungovat při použití klávesnice, ale snad i to půjde bloknout.
Kyoshi
Profil
Bubák:

To by šlo, ale musel bych to přidávat sám. To právě nechci, jelikož mám na tom webu, jak jsem psal, automatickou kontrolu odkazů. Když vrací 404 tak se sami přeškrtnou, ale pořád jsou funkční (to je ten problém). Potřebuj ten odkaz i zakázat a momentálně jen pomocí CSS, v tom je ten problém.
Plaváček
Profil
Kyoshi:

Pomocí CSS, obávám se, žádný odkaz v HTML kódu nezakážeš.
Kajman_
Profil *
Kyoshi:
Když umíte potřebné odkazy automaticky škrtnout, tak snad půjde i automaticky nastavit javascriptová událost.
Kyoshi
Profil
Plaváček:
To jsem si myslel, ale doufal jsem v nějaký fígl. Pomocí CSS se dá do textu automaticky vkládat cokoli od textu po obrázky, ale tohle vyřešit nejde? To mě docela štve :)
Teď mě napadlo, že by to šlo udělat jinak... prostě vytvořím obrázek třeba s textem [nefunkční odkaz] a dám ho vkládat místo nefunkčního odkazu, respektive místo textu v odkazu. Jen by mě zajímalo, jak nahradit text obrázkem nebo text obrázkem překrýt. To by šlo třeba pomocí position.
Prostě to musím vyřešit pomocí CSS, jinak to momentálně nejde :(

ale díky

Kajman:
dneska se to rozjelo a mám to jen přes CSS, ale pracuji na tom a časem to snad dám ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0