Autor Zpráva
mrJJ
Profil *
ahoj mám problém s funkčností menu které jsem si vytvořil pommocí CSS.V mozille se zobrazuje tak jak chci ale v IE se mi nezobrazí podmenu a jsou vidět jen hlavní nabídky.Potřeboval bych radu co s tím mám udělat aby to fungovalo i na IE.Děkuji

css style:
.menu { color: #000000; padding: 0; margin: 0; list-style-type: none; display:block}
.menu ul { margin-top: 0px; position: absolute; visibility: hidden; background-color: #A72135; margin: 0; padding: 0; list-style-type: none;}
.menu li { padding: 2px 2px 0 2px; width: 110px; white-space: nowrap; }
.menu a { padding: 2px; text-align: left; padding-left: 15px; color: red; background-color: black; display: block; text-decoration: none; font-weight: bold; }
.menu ul a:link { color: orange; border-bottom: none; padding-left: 15px; _padding-left: 19px; }
.menu ul a:visited { color: #fff; border-bottom: none; padding-left: 15px; _padding-left: 19px; }
.menu ul a:hover { color: #4f4f4f; background-color: #FFCC00 }
.menu li:hover ul, ul.menu li.hover ul { visibility: visible; }
.menu li li { float: none; border: none; padding: 0; margin: 0; }

html kod:
<table>
<tr >
<td>
<ul class="menu">
<li><a href="../css/">Soutěže</a>
<ul>
<li><a href="../css/border/">Termíny</a></li>
<li><a href="../css/font/">Pravidla THL</a></li>
</ul>
</li>
</ul>
</td>
<td>
<ul class="menu">
<li><a href="../css/">Videa</a>
<ul>
<li><a href="../css/border/" >Videa</a></li>
<li><a href="../css/margin/">Fotogalerie</a></li>
<li><a href="../css/font/">font</a></li>
<li><a href="../css/color/">color</a></li>
</ul>
</li>
</ul>
</td>
<td>
<ul class="menu">
<li><a href="../php/">Fotogalerie</a>
<ul>
<li><a href="../php/kniha_navstev.php">nefuknční</a></li>
<li><a href="../php/generovani-formulare.php">nefunkční</a></li>
</ul>
</li>
</ul>
</td>
</tr>  
</table>

Moderátor Chamurappi: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Bubák
Profil
Podobný problém, hover položky menu se tu řešil mnohokrát. Též záleží na tom, jestli požaduješ, aby ti menu fungovalo v také v IE6.

Netuším, co jsi v CSS zamýšlel na osmém řádku, nikde v HTML nevidím třídu "hover".
Poznámka: smysl pseutotřídy hover na tomtéž řádku mi je jasný.
habendorf
Profil
Bubák:
Netuším, co jsi v CSS zamýšlel na osmém řádku, nikde v HTML nevidím třídu "hover".

Počítám, že to obšlehnul odněkud, kde se používá hover.htc. Ten totiž přidává pro IE6 při mouseoveru třídu hover, takže se to pak skutečně takto styluje.
Bubák
Profil
habendorf:
Je to možné, různých souborů hover.hrc se na internetu povaluje plno, já mám ve sbírce takové, které deklaraci pro třídu hover nevyžadují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0