Autor Zpráva
tomas99
Profil
Zdravím, mám div na kterém chci zobrazit border 1px, ve všech prohlížečích mi to jde, ale v IE ne. Zde je cele stylovani toho divu:

background: #fdfcf6;
border: 1px solid #edddc6;
width: 150px;
height: 150px;
text-align: center;
position: relative;
display: table-cell;
vertical-align: middle;
margin: 10px;

Hledal jsem podobný problém zde na fóru, ale našel jsem pouze, že je třeba zapsat barvu jako text a né jako šestnáctkový kód. Nicméně toto "řešení" mi nepomohlo.

Díky za každou radu.
Plaváček
Profil
tomas99:

Z takto krátké ukázky těžko říct, kde je problém. Která verze IE dělá problémy? Máš ho ve standardním módu nebo v quirku? Otázky. Dodej odkaz na celou stránku.

P.S. display:table-cell umí IE až od verze 8, možná v tom bude zakopaný pes.
tomas99
Profil
Mám IE 8, zkoušel jsem to display:table-cell vyhodit a funguje to, nicméně, nejde mi jiná věc a tou je že v tom divu mám obrázek a ten se mi vertikálně nezarovnává na střed (v každém prohlížeči), šlo by to nějak ošetřit?
Plaváček
Profil
tomas99:

Prostuduj si zdrojový kód: http://klient.plavacek.net/centrovani.html
tomas99
Profil
Právě podle tohoto kódu jsem to dělal, ale je tam použita ta vlastnost display:table-cell. Bez ní to nefunguje, ale s ní mi pak zase nefunguje ten border.
Plaváček
Profil
tomas99:

Pak už nezbývá nic jiného, než dodat živou ukázku, nemám věšteckou kouli.
tomas99
Profil
Ok, až budu doma, dodám.
tomasd99
Profil *
Tak tady je docasny odkaz se strankou. http://bikerx.wz.cz/
tomas99
Profil
Nevíte teda někdo jak by se to dalo řešit? Zatím jediné řešení co mě napadlo je pozicovat to absolutně, to ale zase musím mít dva divy s pozicováním obrázků pro fotky vodorovně a pro fotky svisle. Což mi přijde jako nesmysl.
Davex
Profil
Pro IE8 zkus styl z [#1] bez pozicování - nějak se asi spolu nesnese kombinace
background: #fdfcf6;
border: 1px solid #edddc6;
position: relative;
display: table-cell;

Pro starší IE použij styl s pozicováním a zbytek podle [#4] Plaváčka.
tomas99
Profil
Davex:
Jenomže starší IE přece nepodporuje vlastnost display: table-cell; ,takze to takto nejde.
Davex
Profil
tomas99:
Však moje odpověď měla dvě části - pro IE7 a starší platí druhá část (starší než IE7 jsem nezkoušel, ale věřím Plaváčkovi).
tomas99
Profil
Když z tama vyloučím pozicování, tak se mi všechny divy, ve kterých jsou obrázky, srovnají na jeden řádek. Float použít nemůžu, protože to by zase nefungovalo zarovnání obrázku do středu divu podle plaváčka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0