Autor Zpráva
Babemeta
Profil
Zdravím,

mám krátký dotaz: nemůžu přijít na to čím je způsobeno, že je tato stránka v IE vycentrována:

Odkaz

text-align: center; tam nikde nevidím

Díky
Tori
Profil
margin: 0px auto;
Babemeta
Profil
Ale to funguje mám dojem jen v FF a dalších prohlížečích. IE myslim musí jít přes center... Ale možná se mýlím. Rozhodně mě centrovat takthle v IE nejde.
Bubák
Profil
Babemeta:
Máš špatné dojmy, v případě IE záleží na vykreslovacím režimu, o kterém rozhoduje !doctype, zda v něm margin: auto; bude fungovat. Ve standardním režimu funguje v IE6 a novějších.

Rozhodně mě centrovat takthle v IE nejde.
Dej, třeba jenom zkušebně, na první řádek HTML dokumentu třeba tohle:
<!doctype html>

Pak ti to půjde také v IE, pokud to nebudeš zkoušet v nějaké historicky cenné verzi Exploreru.

Vycentrování pro starší IE a pro IE ve quirku je jednoduché a probíralo se to tu nejmíň 100×, pohledej.
Trejpa
Profil
Babemeta:
Ale to funguje mám dojem jen v FF a dalších prohlížečích. IE myslim musí jít přes center... Ale možná se mýlím. Rozhodně mě centrovat takthle v IE nejde.
Záleží na vykreslovacím režimu. Internet Explorer (od 6. verze) umí ve standardním režimu centrovat pomocí margin: 0 auto. Uvedená stránka není vycentrovaná v IE 5 a nižších. Také není vůbec optimalizovaná na IE 6, menu kamsi uskakuje.
Babemeta
Profil
Bubák:
Díky moc. Používal jsem nějakou PSPadem generovanej doctype, kterej byl zastaralej.
Trejpa
Profil
Babemeta:
Používal jsem nějakou PSPadem generovanej doctype, kterej byl zastaralej.
Není důležité, jak je DOCTYPE staré. V prohlížeči jen přepíná režim vykreslování do standardního nebo do zpětně kompatibilního (quirk) módu.
Bubák
Profil
Babemeta:
Používal jsem nějakou PSPadem generovanej doctype, kterej byl zastaralej.
Pravděpodobně tento, vyvolá quirk, neboli zpětně kompatibilní režim:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

Můžeš ho zaměnit za jiný, stejně zastaralý, vyvolá (téměř) standardní režim:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
Babemeta
Profil
Díky. nahrazeno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0