Autor Zpráva
carix
Profil *
zdravim vsechny,

mam na strance jeden velky div rekneme body, a pak v nem 3 dalsi divy. 2 jsou nahore vedle sebe a jeden pod nimi. a ted co potrebuju je. kdyz pravy div obsahuje vice textu nez je jeho vyhranena velikost, chci aby se obtekal kolem leveho divu dole. Ted mi to dela to ze mi text jede dolu a prekryva se mi se spodnim divem. Spodni div se nehybe…

Prosim o njekaej navrhy, thx

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Trejpa
Profil
carix:
Nenastavuj druhému bloku výšku. Nepoužívej absolutní pozicování.
Jestli jsem tě správně pochopil, tak tady máš příklad.

Piš tak, ať je ti rozumět (česky, s diakritikou a správnou interpunkcí).
carix
Profil *
Jojo to je ono, ale jeste jeden problem. Ta stranka je trosku complikovanejsi. To o cem mluvim je prostredek stranky. Nahore je jeste logo a dole paticka. Veprostred jak uz jsem rekl jsou 3 divy levy, pravy a spodni. A v levem divu jsou dalsi dva divy, nahore a dole. A co ted ja presne potrebuju je, aby se mi spodni div v pravem divu obtekal okolo leveho divu dole.
Da se to pochopit?
 
<div id="main">
  <div id="levy"></div>
  <div id="pravy">
    <div id="pravyNahore"></div>
    <div id="pravyDole"></div>
  </div>
  <div id="dole"></div>
</div>


Tohle neni kod co mam na strance, jen se snazim nastinit co myslim. Takze ja ted potrebuju aby levy div byl rekneme 50%, pravy taky a ten rozdeleny jeste napul dvema divy. A ted,, dva divy vpravo jsou text (musi to byt divy) takze kdyz daji dohromady vic textu nez. Tech 50% coz je velikost leveho divu tak se musi obtekat pod levy, divem. Levy div bude mit pevnou velikost vzdycky. A zaroven, pokud se preteka tak div dole se posouva dolu.
Jsem ted mimo a nemam po ruce presny kod, ale tohle vysvetleni by mohlo stacit. Kdyby mi nekdo pomohl byl bych vdecny. Ted jak o tom premyslim tak ty dva divy vpravo by nemuseli byt zabalene do jednoho divu.

Nemuzu pouzivat diakritiku, jsem momentalne v cine a nemam k dispozici ceskoy input.
Chamurappi
Profil
Reaguji na carixe:
Četl jsem to třikrát a nejsem si jist, jestli vím, co chceš. Kdybys psal aspoň bez překlepů, stačilo by si to po sobě jednou přečíst, tohle je děs. Nedivím se, že ti nikdo neodpovídá…

Pokud to dobře chápu, řešení mi připadá triviální:
#levy, #pravyNahore { float: left; }
#pravyDole { clear: both }
Petr ZZZ
Profil
carix:
Nemuzu pouzivat diakritiku, jsem momentalne v cine

Můžeš si to nechat ohákovat, je ale dobré to překontrolovat a tu a tam něco opravit (Ctrl+C, Ctrl+V).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0