Autor Zpráva
Babemeta
Profil
Zdravím,
mám takový menší problém s touto stránkou:
Odkaz

Jak si asi všimnete nevykresluje se mi tmavě fialové pozadí za delším textem a patička také není úplně dole. Jakoby web zbytek textu ignoroval :-). Asi to je nějaká triviální chyba ale nemůžu na ni přijít.

CSS:
Odkaz
Mohl by mi někdo prosím poradit v čem může být chyba?

Díky moc


PS: omlouvám se za kvalitu hostingu...
Keeehi
Profil
http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082
Babemeta
Profil
Díky, přečetl jsem to, ale stëjně moc dobře nevím jak clear použít v mém případě. Když dám clear: left menu nebude obtékáno zleva a posune se dólu a když dám clear: right textu tak se nic neděje (zkoušel jsem přiřadit jak #text tak i #text p). Díky

Ale alespoň jsem dal clear: both patičce takže ta už je ok.
panther
Profil
Babemeta:
přidej cleaner na konec #spodni, nebo témuž elementu přidej overflow: hidden.
Babemeta
Profil
panther:

Díky. Clear: both nějak nefungoval (to už jsem zkoušel předtím), ale overflow vše vyřešil. Stejnak ale nevím proč nefungoval ten clear:both;
panther
Profil
Babemeta:
Stejnak ale nevím proč nefungoval ten clear:both;
protože jsi ho dával na špatné místo.
Babemeta
Profil
Kam jsem ho tedy měl dát? Promin mi nechápavost :-)
panther
Profil
Babemeta:
před koncovou značku </div> patřící k #spodni.

<div id="spodni">
  ...
  <br style="clear: both">
</div>
Babemeta
Profil
Jo aha já to dával do externího souboru. Nešlo by to tam nějak dát nebo se to musí dávat do html? Teď si nejsem jistej, nešlo by to pomocí pseudo :after ? Ale to je asi blbost :-) to se dává až za div.
panther
Profil
Babemeta:
Jo aha já to dával do externího souboru. Nešlo by to tam nějak dát nebo se to musí dávat do html?
může to být i v externím souboru, samozřejmě (buď si vytvořit třídu, kterou pak budeš v HTML volat, nebo následujícímu, již existujícímu prvku v HTML). To si sám můžeš vyzkoušet, zkus si s tím hrát.
Babemeta
Profil
Jo jasně díky.
Babemeta
Profil
Jenom ještě jeden dotaz: proč co vlastně způsobí to oveflow: hidden;, že se to pozadí vykresluje. Pokud vím, tak to způsobí že se element načte na stránku, ale nezobrazí (ale ovlivnuje polohu jiných elementů). Ale stejně bohužel nechápu jak to souvisí s vykreslováním pozadí :-). Díky
panther
Profil
Babemeta:
Pokud vím, tak to způsobí že se element načte na stránku, ale nezobrazí
pleteš si CSS vlastnosti overflow a visibility. Ale máš pravdu, že každá z nich má jednu z hodnot hidden.
Babemeta
Profil
Jasný díky moc :-) Přečtu něco o overflow
habendorf
Profil
pleteš si CSS vlastnosti overflow a visibility

To je sice pravda, ale nedává to odpověď na otázku. Odpověď je, že overflow:hidden způsobuje autoclear.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0