Autor Zpráva
Ricky4852
Profil *
Zdravím, už som to hľadal všade a skúšal rôzne metódy, ale stále si s tým neviem rady.
Potrebujem a by sa mi zobrazil obrázok, ale zároveň aby neposúval textom čo je pred ním, proste akoby ho prekrýval, a text by nebol závislý na jeho umiestnení a veľkosti.

Vďaka ze všetky rady :)
nightfish
Profil
Pošli kód toho, co máš teď. Případně lépe popiš, čeho chceš dosáhnout (formulace akoby ho prekrýval není úplně zřejmá).
Ricky4852
Profil *
Tak som urobil taky malý obrazok:
http://www.ourupload.xf.cz/soubory/2602/obr.png
Ako vidíte, obrázok je v texte a mal by prekrývať istú časť textu
panther
Profil
Ricky4852:
absolutní pozicování.
Ricky4852
Profil *
Ano, to ma napadlo, lenže stránku mam na domene wz,cz, ktora mi na začaitku stranku ukazuje reklamy rôznej výšky, čo vedie k posunutiu textu a obrázok potom neviem presne pozicovať, skvôr by som potreboval niečo v takom zmysle, že mám obrázok, nastavím mu "nejaký" parameter, a zrazu je z neho obrazok na pozadi (samozrejme pred textom)
__construct
Profil
Použi pre rodičovský element position: relative;
panther
Profil
Ricky4852:
lenže stránku mam na domene wz,cz, ktora mi na začaitku stranku ukazuje reklamy rôznej výšky
což vůbec nevadí. Kdyby sis o absolutním pozicování, resp. jeho chování, něco přečetl, věděl bys, že souřadnicový systém začíná v levém horním rohu nejbližšího rodiče s nastavenou relativní/absolutní pozicí. Pokud tam takový není, je to „body“.

skvôr by som potreboval niečo v takom zmysle, že mám obrázok, nastavím mu "nejaký" parameter, a zrazu je z neho obrazok na pozadi (samozrejme pred textom)
tak co? Má ten obrázek být nad textem (abs. pozice), nebo pod ním (background, konkrétně background-position)?

EDIT: ta druhá věc by šla udělat trochu prasácky, text by měl vyšší z-index než absolutně pozicovaný obrázek. Výsledek by mohl být na oko stejný, jako když použiješ pozadí. Ale je to ošklivé.
Ricky4852
Profil *
Aha vďaka :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0