Autor Zpráva
Levit
Profil *
Dobrý den, mám problém ohledně opakování obrázku, mám div v kterém opakuji obrázek pouze dolu, problém je však v tom že div nemá stanovený rozměr a roztahuje se podle textu a tak když se mi opakuje i pozadí tak se opakuje také podle velikosti divu a vzniká mi problém že mám pozadí najednou useknuté uprostřed obrázku který se opakuje.

Dá se nějak vyřešit aby obrázek který se opakuje v divu tak aby se zobrazil celý? bez toho abych musel definovat velikost divu, ale aby div se roztáh na velikost textu a pokud bude třeba aby se poroztáh tak aby se doopakovalo celé pozadí?
Darker
Profil
Pokud víš, jak je velké to pozadí, nepochybně můžeš div přimět pomocí JS aby přijal jen velikost dělitelnou bezezbytku velikostí toho pozadí.
Levit
Profil *
Mno to zní velmi dobře, ale v tom je právě ten háček že nevim jak to JS udělat, ani kde začít, třeba jak zjistit potřebnou velikost divu, aby se do něj vešlo vše co potřebuji.
Keeehi
Profil
<div id="a" style="background-color:lime;">Obsah<br></div>
<script type="text/javascript">
<!--
  var vyska_obrazku=600;
  var prvek=document.getElementById('a');
  prvek.style.height=Math.ceil(prvek.offsetHeight/vyska_obrazku)*vyska_obrazku;
//-->
</script>
Levit
Profil *
Keeehi:
Děkuji ti moc, funguje to uplně suprově, a já sem prohledal kde jakej web kde bylo něco o pozadí a až tady poslední naděje se optat...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0