Autor Zpráva
cheli
Profil
Zdravím, potřebuji dát na pozadí nadpisu horizontální čáru, která bude stejně dlouhá jako nadpis. Zkoušel sem prvku dát display: inline, ale pak prvku nemůžu dát horní a dolní okraj, což také potřebuju. Dalo by se to nějak vyřešit?
Webotikon
Profil
Môžeš nastaviť šírku nadpisu pomocou width.
cheli
Profil
Webotikon:
ale já potřebuju automatickou šířku (podle šířky textu), to jsem asi zapomněl podotknout.
Webotikon
Profil
cheli:
ale já potřebuju automatickou šířku (podle šířky textu), to jsem asi zapomněl podotknout.
Nie som si istý, či ti správne rozumiem. Chceš zobraziť horizontálnu čiaru na pozadí nadpisu, ktorý by mal byť rovnako dlhý, ako bude text pod ním? A kde presne chceš zobraziť tú čiaru? Pod alebo nad nadpisom? Ak pod, tak môžeš skúsiť toto:
.text { border-top: 1px red solid; padding-top: ...px; } /* farbu a štýl čiary + vrchný padding si uprav podľa potreby */

...dĺžka čiary bude rovná šírke zadaného textu.
cheli
Profil
Webotikon:
...dĺžka čiary bude rovná šírke zadaného textu.
no to právě není. Délka čáry pokračuje až na konec řádku
Webotikon
Profil
cheli:
no to právě není. Délka čáry pokračuje až na konec řádku
Pošli sem zdrojový kód... Pravdepodobne si text uzavrel do blokového elementu, ak je to pravda, tak použi:
display: inline;
panther
Profil
cheli:
možností - lepších či horších - je několik.

Můžeš:
- přidat do nadpisu další, řádkový prvek, který bude mít linku (je řádkový, tedy dlouhý jako text)
- přidat nadpisu float, bude pak mít šířku jako je jeho obsah. Pod ním samozřejmě vyclearovat.
- přidat nadpisu „display: inline-block“, což nebude fungovat všude
- přidat „display: inline“, může to za určitých okolností stačit
habendorf
Profil
Background a float.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0