Autor Zpráva
sunny
Profil
Zdravím. dělám stránky firmě Uniware. stránky jsou v XHTML a s použitím CSS. vše mi funguje bez problémů až na to, že když jsem si chtěl zkontrolovat validitu svého css zápisu, tak mi to u příkazu BEHAVIOR vypsalo ERROR. někde na stránkách W3C jsem se dočetl, že BEHAVIOR není pro XHTML. porádí mi prosím někdo, jestli se dá třeba použít jiný příkaz nebo jak na to vyzrát? moc dík.
Pachollini
Profil
Pokud trváš na validitě CSS, což je IMHO hodně akademická záležitost, protože CSS má na rozdíl od HTML definované chování pro neznámé prvky, takže stačí dodržovat syntaxi, připoj stylopis pomocí podmíněných komentářů, pak ho bude zpracovávat jen IE a tudíž nemusí být validní.
sunny
Profil
no jasně, jenže ten behavior je tam jen pro IE. pod Mozillo to běží v poho i validně...jenže mě jde hlavně o IE. jinak dík.
peta
Profil *
sunny
_behaviour()
IE hack

Ale viz Pacho, validita CSS neni nezbytna, staci, kdyz jej prohlizece chapou spravne a nemas tam jine chyby.
sunny
Profil
_behaviour()
IE hack

Ale viz Pacho, validita CSS neni nezbytna, staci, kdyz jej prohlizece chapou spravne a nemas tam jine chyby.


dík, ale kam to mám prosimtě napsat?
Fred
Profil
sunny Přečti si ještě jednou Pacholliniho odpověď. Podtržítkový hack je zrovna tak dle validátoru nevalidní. Ať tak nebo tak, je to jen formální záležitost, protože se vlastně ve skutečnosti nejedná o to mít validní css, ale o to jak ošidit validátor.

<!--[if IE]><link rel="stylesheet" href="styl-pro-ie-co-ho-validator-neuvidi.css" type="text/css" media="screen,projection" /><![endif]-->
Leo
Profil
A co treba validni JavaScript? Leo
Fred
Profil
Leo Tohle už jsem vzdal ;-) Je to jak boj s větrnými mlýny, taky bych to samozřejmě udělal JSkem.
sunny
Profil
A co treba validni JavaScript? Leo

tak mi prosím nějaký poraď. mohu to zkusit. jinak mi asi nezbyde nic jiného, než se na validitu vyprdnout...jinak všem dík.
habendorf
Profil
tak mi prosím nějaký poraď. mohu to zkusit. jinak mi asi nezbyde nic jiného, než se na validitu vyprdnout...jinak všem dík

No vždyť ho víceméně máš hotovej v tom hover.htc, ne?
sunny
Profil
to habendorf:
tak sem to zkusil vepsat ho <head>, ale stejne to nejde. totiž v tom souboru .htc je před samotným <script> ještě nějaký dvě řádky, který nikam nepasujou...
habendorf
Profil
jestli se dobře pamatuju, byly to jen handlery pro událost onmouseover pro to menu
habendorf
Profil
Tak mi to nedalo a ještě jednou jsem tam koukl.
Máš tam
<attach event="onmouseover" handler="hoverRollOver" />

To do JS přepíšeš velmi jednoduše. <nejaký-element-treba-li onmouseover = "hoverRollOver()">Menu 1</li>
No a pro onmouseout obdobně.
sunny
Profil
tak sem to zkusil jak si napsal a stejně to nešlo...tak na to kašlu.
Fred
Profil
Najdi si suckerfish dropdown
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0