Autor Zpráva
TomasJ
Profil
Zdravím Vás, mám problém ale teď nevím jestli patří do grafiky nebo sem.
Mám obrázek, který má vržený stín (formát png) - dále jen pict.png. Všude se zobrazí normálně, jenže v IE, jakmile nastavím ještě opacitu elementu ve kterém je na pozadí pict.png, je místo vrženého stínu, takové černé pozadí. V CSS mám background: transparent url(pict.png); takže barvou pozadí to nebude. Nevíte co s tím?
Railbot
Profil
Jaké IE? IE6 a starší neumí alfa kanál.
margin
Profil *
IE7/8 blbne na PNG s alfa kanálem, pokud je použit filter.
Na no potřebuješ obrázku s alfa kanálem dávat opacity? Pokud se opravdu bez průsvitného obrázku neobejdeš, udělej si rovnou v grafickém editoru tak průsvitný obrázek, jak potřebuješ.
TomasJ
Profil
Railbot:
Je to IE 8

margin:
Já mám opacity na efekt zmizení a zobrazení prvku a to se mi jaksi nechce v photoshopu dělat 100 obrázků a každej jinou průsvitnost…

Moderátor panther: Potřetí jsem ti vyhodil ten příspěvek, kterým jsi na sebe chtěl upozornit. Myslel jsem, že po prvním nebo druhém smazání ti dojde, že tu nejsou podobné příspěvky vítány. Doporučuji ti přečíst si Pravidla diskuse.
Moderátor Chamurappi: V sandboxu je jiná verze pravidel než v ostré verzi, tohle asi nepochopí, panthere :-)
Moderátor panther: Aj, to jsem nevěděl. Pravidla by to asi chtělo sjednotit, aby se na ně dalo odkazovat.
TomasJ
Profil
No tak tenhle smaž také, ale netušil jsem, že to mažeš ty. Mohlo to klidně být mým internetem. To je každopádně jedno. Nikdo mi neodpovídá, tak co mám dělat? To mám založit nový, ten samý topic? Kdyby to tu (na diskuzi) někdo řešil, určitě bych nedal DP (double post). Takhle to jen ty chytře mažeš a já se prd dozvím, co s tím je za problém. Pravidla diskuze jsem si četl hned na začátku.
Petr ZZZ
Profil
TomasJ:
Jestli máš všechny obrázky stejně veliké (nebo jen málo různých velikostí), zkus se inspirovat Plaváčkovými rámečky (sám jsem je nezkoušel, ale předpokládám, že Plaváčkův návod funguje).
TomasJ
Profil
Petr ZZZ:
živá ukázka (ty novinky, jsou ve FF atp. normálně se stínem, ale v IE to je místo stínů černá
Petr ZZZ
Profil
TomasJ:
Já ti ten kód neopravím, obávám se, že bych nad tím strávil hodiny a kdo ví jak by to dopadlo. Zkoušel´s ty Plaváčkovými rámečky? (Jestli to vyřešíš, tak se poděl. :)
Marek88
Profil
[#7] TomasJ:
Pokud to máš tahle, tak žádný průhledný stín nepotřbuješ. Stačí ti pouze přechod z černé do šedá (prostě do barvy pozadí).
TomasJ
Profil
Petr ZZZ:
Jojo ráměčky jsem zkoušel, ale myslím, že by to potom byl obrovský obrázek :D
Omlouvám se tam je chyba, zkoušel jsem to udělat pomocí srolování. Myslel jsem postupné mizení, tak jak to je teď

Marek88:
Na pozadí bude ještě repeatovaný (opakovaný) obrázek o rozměrech třeba 5x5 px
TomasJ
Profil
Přišel jsem na to, proč je pod stínem obrázku černé pozadí u IE, při nastavení opacity.
Je to z toho důvodu, že obrázek měl nastavené pozadí na transparent. Jakmile jsem dal na pozadí barvu, stín už byl normální.
Bubák
Profil
TomasJ:
Jakmile jsem dal na pozadí barvu, stín už byl normální.
Ale přes barvu neuvidíš „repeatovaný (opakovaný) obrázek o rozměrech třeba 5x5 px“, nebo už ho nechceš?
TomasJ
Profil
Bubák:
Samozřejmě, že chci. Jenže mě nenapadá, jak to udělat. Přemýšlel jsem o vlastnosti content, ale ta funguje pouze u ":before" a ":after" (ke všemu ani nevím k čemu je ":před" a ":po" použitelné).

EDIT: Vyřešeno - stín zrušen, barva nastavena na transparent :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0