Autor Zpráva
honyk
Profil *
Mám následující tabulku:
http://bilyujezd.cz/other/slide.html
kde mi jde o to roztáhnout modrý řádek tak, aby byl ten nad ním nalepen k vršku a spodní naopak ke spodku a veškerý volný prostor by vyplňoval onen prostřední řádek, jehož obsah by byl zarovnán nahoru.
Jde o slajdy prezentace. Přes 'divy' se mi to nehodí, protože pak nelze dost dobře synchronizovat spodní hranu navigace vlevo a patičky vpravo je-li jednou delší obsah slajdu nebo naopak navigace (ale třeba to jen neumím).
Zkoušel jsem nastavit výšku 100% snad na všechny možné elementy, ale nic nezabírá. Že by něco takového skutečně nešlo?
jenikkozak
Profil
Nepoužívejte čtyři vnořené tabulky, na tento případ stačí jediná, v níž můžete vertikálně pospojovat buňky pomocí atributů rowspan a colspan. (K tomu je povídání na jakpsatweb.)
Jinak pomocí divů se používá fígl, kdy se na pozadí nadřazeného divu dá obrázkové pozadí, na němž jsou ony dvě barvy - v tomto případě barva pozadí menu a barva pozadí obsahu. Tyto divy (obsah a menu) pak nemají nastavené pozadí žádné. (Příklad: wellstyled.com/css-2col-fluid-layout.html)
honyk
Profil *
Tak jsem to trochu upravil:
http://bilyujezd.cz/other/slide_div.html
zatím nemám ten obrázek na pozadí, ale zdá se, že to by mohlo vyřešit tu barevnost po celé výšce. V mém případě se to však komplikuje požadavkem mít modrý div se zakulacenými rohy a obrázkem (vodotiskem) na pozadí (zarovnaný vlevo dolů). Pokud obravdu nejde nějak ten div roztáhnout na max, asi by mi nezbylo než mít zakulacené rohy součástí headeru a footeru. Zbývalo by tedy pořešit ten obrázek na pozadí. U footeru by nemohl být kvůli z-order... Leda ho dát do extra divu a nalepit těsně nad footer. Hmm, zkusím.
honyk
Profil *
Tohle už vypadá nadějně http://bilyujezd.cz/other/slide_div_.html. Zbývá pořešit ten obrázek, ale to je na další vlákno.
honyk
Profil *
Obrázek vyřešen drobnou úpravou zdroje při psaní druhého vlákna ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0