Autor Zpráva
ajajaj
Profil
Ahoj všem,
narazil jsem na problém s následujícím kódem, v Opeře a FF to normálně vykreslí puntíky, ale IE a Safari je normálně zapře, zjistil jsem, že tomu vadí ten float a display, setkali jste se už s tím? V případě, že dám display:block zmizí i v Opeře a FF.

Jak donutit IE a Safari aby je zobrazily?

dir li{float:left;width:24%;color:#f90;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}
Chamurappi
Profil
Reaguji na ajajaje:
Nijak. Puntík nebude. Leda obrázkový na pozadí.
ajajaj
Profil
děkuji, IEčkáři mají smůlu... dobře jim tak, to safari mne mrzí...
v případě, že se rozhodnu pro img, jsou problémy s pozicováním, nebo to lze snadno odladit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na ajajaje:
IEčkáři mají smůlu… dobře jim tak
Špatný přístup.

v případě, že se rozhodnu pro img
Spíš background.

jsou problémy s pozicováním, nebo to lze snadno odladit?
Dělá se to tak běžně, žádný háček v tom není.
ajajaj
Profil
Reaguji na ajajaje:
„IEčkáři mají smůlu… dobře jim tak“
Špatný přístup.


já vím, proto mi to nedalo, vyřešil jsem to bez obrázku, stačilo zadat DOCTYPE Transitional až u to kreslí všechny prohlížeče
Chamurappi
Profil
Reaguji na ajajaje:
O tom dost pochybuju. Ukázku máš?
Bubák
Profil
ajajaj:
stačilo zadat DOCTYPE Transitional
Nestačilo, vsadím se, že pokud jsi použil transitional !doctype, tak s URL (druhý řádek):
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">


až u to kreslí všechny prohlížeče
Znáš IE6 a IE7?
ajajaj
Profil
jo, máte pravdu, spíše jsem měl napsat ve všech mých prohlížečích... asi budu muset přejít na ten background
Chamurappi
Profil
Reaguji na ajajaje:
Ještě je možnost udělat puntík puntíkem, tedy znakem „•“.
Ajaj
Profil *
Ale co to udela pri vypnutem css? To asi zobrazi 2 puntiky
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ajaje:
Ano. Běžný uživatel stránky pak ztratí veškerý zájem o stránku a začne přemýšlet, proč kouká na dva puntíky :-)
Atributem type na seznamu můžeš změnit výchozí odrážky, možná by kombinace pořadového čísla a puntíku byla méně šokující.

Výhodou znakového puntíku je, že roste s rostoucím písmem, na rozdíl od bitmapového obrázku.
Ajaj ajphone
Profil *
No, radeji to udelam pres border, ted uz nejsem u kompu, ale myslim,ze kdyz zadam li border a polovicni vysku v jednotkach em vcetne line height a pak posunu o pul em cely odkaz, vytvori mi to pri rozume zvolene sirce borderu taky ctverecek... Nebo pri ctvrt? No uvidime...
ajajaj
Profil
tak to bylo hlavou proti zdi, maximálně jsem vytvořil obdélníčky, puntíky nebo čtverečky ani náhodou
zůstanu u toho obr na pozadí...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0