Autor Zpráva
Darthy
Profil
Zdravím, problém je takový: Mám stránku (řekněme index.htm) a style sheet, v tom kaskádovém stylu mám určený font Courier New, Mozilla i Opera mi font zobrazuje správně i když načtu index.htm ze serveru i z disku, ale IE mi font zobrazí správně jen pokud načtu index.htm z disku. Ze serveru ne. Dodávám že server je linuxový. Kde je chyba?
Davex
Profil
Můžeš použít alternativní font, obecnou rodinu písma nebo Jak zobrazit nestandardní písmo.
Darthy
Profil
Opravil jsem původní zprávu. Přepsal jsem to pro lepší pochopení.
Bubák
Profil
Pro lepší pochopení dej odkaz na živou ukázku.

Jeden můj nezávazný tip (věštění): stylesheet jsi nevhodně pojmenoval, proto vůbec nefunguje, podobný problém, jako nefungující obrázky.
Darthy
Profil
http://homel.vsb.cz/~stu0032/ jinak s tím nevhodným pojmenováním to nebude pravda, protože on normálně funguje, nejede jenom ze serveru a to pod IE
panther
Profil
Darthy:
víceslovný název uzavři do apostrofů. A doplň alternativní písma a obecnou rodinu písem, jak psal již Davex v [#2].
Bubák
Profil
Hlavní problém je, že některé prohlížeče si neporadí s virtuálními fonty, jako "Arial CE", "Times New Roman CE", ...
Místo Courier New CE dej do CSS "Courier New", doporučuji včetně uvozovek, nebo použij apostrofy.

Jediný význam mít tento víceslovný název v apostrofech nebo uvozovkách je, že se zalíbí CSS validátoru. Ale je pár speciálních případů, kdy je pro prohlížeče opravdu nutné mít víceslovný název fontu v uvozovkách/apostrofech.

jinak s tím nevhodným pojmenováním to nebude pravda
V řeči sportovních komentátorů: "dobrá střela, ale vedle". Ale záhadou pro mne zůstává, proč ti stránka písmo "Courier New CE" funguje v IE na disku, ale řešit ji nehodlám.
Darthy
Profil
Jo, ted se nedostanu na server takže tam nenahraju upravy, puvodně jsem vratil Courier New (na disku). Ale na serveru je pořád CE. Možná to bude tím.
DoubleThink
Profil *
Pikantní. Takže řešíš problém, že dokument na serveru se chová jinak než rozdílný na disku? Promiň, ale nabízí se jediné slovo: debilita.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0