Autor Zpráva
quiet_user
Profil
Ahoj,

rád bych zarovnal

   <ul>
  <li id="automobilovy-svet"><a href="#">Automobilový svět</a></li>
  <li id="cestopisy-cestovani"><a href="#">Cestopisy, Cestování</a></li>
  </ul>


pod sebe, ale vlevo... teď mám všechny pod sebou, ale naprostřed.. chtěl bych to vyřešit bez divů a odstavců, pouze pomocí vepsání do css UL či LI, ovšem zkoušel jsem co mě napadlo a nic. Seznamy jsou obrázkové. Děkuju moc za radu
soucekgns
Profil
mělo by fungovat
text-align: left
ale když jsou obrázkové...
float: left
ti bude fungovat 100%, ale možná některé odstavce rozhodí.
pokud ti tam nefunguje text-align: left, je dost možné, že tam někde může být chybička ve formátování... (někde jsi zapomněl dát např.: </div>)
PS: zalomení řádku je <br>
quiet_user
Profil
Vyřešil jsem to trošku jinak, ale ještě tu mám jeden problém s tím, že obrázek má 20x20 a řádku (li) jsem teď nastavil 20, přesto to není zarovnané na střed (vertikálně). Zkusil jsem vertikální zarovnání (middle), nešlo... zkusil jsem pevnou výšku, což mi pouze srovnalo tyto 2 položky na stejnou výšku, ale nezarovnal se mi obrázek s textem.

zde je kód

li {
  height: 20px;
  text-align: left;
  list-style-position: inside;
  padding-bottom: 5px;
}


obrázek má taky 20px, děkuji za rady...
quiet_user
Profil
li {
  vertical-align: middle;
  line-height: 20px;
  text-align: left;
  list-style-position: inside;
  padding-bottom: 5px;
}


zkusil jsem taky toto, nejde...
Petr ZZZ
Profil
Zkusil jsi ul {text-align:left}?
quiet_user
Profil
quiet_user:
Vyřešil jsem to trošku jinak, ale ještě tu mám jeden problém s tím, že obrázek má 20x20 a řádku (li) jsem teď nastavil 20, přesto to není zarovnané na střed (vertikálně). Zkusil jsem vertikální zarovnání (middle), nešlo... zkusil jsem pevnou výšku, což mi pouze srovnalo tyto 2 položky na stejnou výšku, ale nezarovnal se mi obrázek s textem.
>
zde je kód
>
123456
li {
height: 20px;
text-align: left;
list-style-position: inside;
padding-bottom: 5px;
}
>
obrázek má taky 20px, děkuji za rady...

teď mluvíme o tomto
Petr ZZZ
Profil
quiet_user:
Aha, změna tématu. Jestli teď mluvíš o vertikálním pozicování odrážek, tak to řekni, nemusíš citovat celý příspěvek. Zkus se podívat na vlákno Mizející odrážky, nebo si projdi výsledky hledání svislého pozicování odrážek. Pokud jsem se netrefil, prosím o živou ukázku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0