Autor Zpráva
zoomprojekt
Profil
Už jsem s tím jednou otravoval bohužel jsem opět v koncích.
Mám vygenerované jednoduché menu, ketré potřebuji zarovnat na střed.
.menu{margin:0 auto; padding:0; height:30px; width:800px; display:block; background:url('img/topMenuImages.png') repeat-x;}
.menu li{padding:0; margin:0; list-style:none; display:inline;}
.menu li a{float:left; padding-left:15px; display:block; color:rgb(207,207,207); text-decoration:none; font:12px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; cursor:pointer; background:url('img/topMenuImages.png') 0px -30px no-repeat;}
.menu li a span{line-height:30px; float:left; display:block; padding-right:15px; background:url('img/topMenuImages.png') 100% -30px no-repeat;}
.menu li a:hover{background-position:0px -60px; color:rgb(0,0,0);}
.menu li a:hover span{background-position:100% -60px;}
.menu li a.active, .menu li a.active:hover{line-height:30px; font:12px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; background:url('img/topMenuImages.png') 0px -90px no-repeat; color:rgb(0,0,0);}
.menu li a.active span, .menu li a.active:hover span{background:url('img/topMenuImages.png') 100% -90px no-repeat;}
soucekgns
Profil
.menu {float:none}

pokud ale se ti to menu zarovnává vlevo v rámci těch 800px, tak je to tím .menu li a {float:left}, to musíš vyřešit margin-left.
panther
Profil
soucekgns:
to musíš vyřešit margin-left.
a když neznám počet a délku položek, jaký ten margin bude?

zoomprojekt:
toto by ti mělo pomoci.
zoomprojekt
Profil
Vyřešil jsem to tak, že jsem nastavil přesnou délu menu spočítanou součtem jednotlivých tlačítek a do divu, ve kterým menu je jsem přidal margin: 0 auto a menu se zarovnalo na střed. Tohle řešení má pro mě výhodu, že nemusim složitě upravovat vygenerovaný kód, teda až na úpravu šířky a to je prkotina.
panther
Profil
zoomprojekt:
s generovaným kódem se hýbat vůbec nemusí, pokud máš dobře napsané styly. To neplatí jen pro tvé menu, ale celkově pro každou generovanou součást webu - ať bude obsah krátký nebo dlouhý, úprava stylů by být třeba neměla nikdy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0