Autor Zpráva
rizek50
Profil
Ahoj,
mam problem. Mam dve slova "Sem" a "New".
1. odkaz vede na jednu stranku a 2. (chci to tak mit ) ma proste porad blikat a ukazovat ze jde o novou vec. Ale hlavne ma "New" byt nadslovem.
Neco jako "horizontal align", ktery sice neni a dela se to pres "text-align".

kod :
<ol><a href="nejaky odkaz ;sem; ">Sem<p class="nadslovem">New</p> </a></ol>

css:
.nadslovem {
color:#E00;
font-size:9px;
text-align:right; // bohuzel mi to dava "new" az nakonec cele stranky, teda na konec cele radky (wight neni nastaven)
text-decoration:blink;
}

Snad jsem to vysvetlil dobre, kdyz tak se ptejte
Tori
Profil
Sice neodpovídám na dotaz, ale nechcete to "New" udělat jako blikací (animovaný) obrázek se spodním marginem? Obrázek uvnitř odkazu vypadá tak nějak líp než odstavec uvnitř odkazu.
margin
Profil *
rizek50:
Tvůj HTML kód je neskutečná prasárna, cpeš do číslovaného ceznamu odkaz a do odkazu odstavec. CSS dělá přesně to, co má, ale vůbec mi není jasné,. co chceš udělat.
jenikkozak
Profil
rizek50:
- Nevím, co má znamenat to, že „New“ má být nadslovem. Řádek se zalamuje pomocí <br>, nechceš to slůvko přidat jako horní index?
- Vážně musí to slůvko blikat? Takhle stejně nebude blikat všude. Což je dobře, blikající blbosti na stránkách nemám rád.
- Opravdu neznáš jiný způsob jak vybrat část textu než pomocí prohlášení jej za odstavec?
- „<a href="nejaky odkaz ;sem; ">“ - více parametrů oddělených středníkem má dělat co? Otevírat najednou dva odkazy? To fungovat nebude.
- Velikost písma není dobré nastavovat v pixelech, aby se dalo zvětšovat v IE.
- Doufám, že na stránce nechceš míchat češtinu s angličtinou.
- „Wight“ se ani nenastavuje.
- Nepoužívej text-align, když vlastně text zarovnávat nechceš.
rizek50
Profil
jenikkozak:
diky za rady,
- „<a href="nejaky odkaz ;sem; ">“ - více parametrů oddělených středníkem má dělat co? Otevírat najednou dva odkazy? To fungovat nebude. <<< je tam jeden specificky odkaz jen ho nechci nejak sem davat
-Doufám, že na stránce nechceš míchat češtinu s angličtinou. <<< nebudu, neboj je ta "novy projekt"
-Nevím, co má znamenat to, že „New“ má být nadslovem. Řádek se zalamuje pomocí <br>, nechceš to slůvko přidat jako horní index? <<< prave chci to mit jako horni index. Nemuzes mit nejak pomoct ???

margin:
udelal jsem upravu
panther
Profil
rizek50:
horní index je <sup>. Myslím si ale, že spíše chceš ten nápis napozicovat v rámci odkazu, klidně absolutně kam potřebuješ.
rizek50
Profil
dekuji moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0