Autor Zpráva
mersi
Profil
Potreboval by som poradiť prosim.
Mám menu:

<ul class="menu">
  <li>prvok</li>
  <li>prvok</li>
  <li>prvok</li>
</ul>


a potreboval by som pri najdeni mysou na jeden li element, zmenit okraje druheho, da sa to? ako to zapisat? Za pomoc velmi dakujem
margin
Profil *
V CSS to nelze.
mersi
Profil
a v com sa to da? pomocou Jquery? Lebo hladal som tam taky selektor, a na predchazajuci prvok som nenasiel, iba last, first, eq(), lt(), position()

iba ak by sa ako argument position() dala pouzit pozicia danneho - 1

ale to zas neviem ako zapisat, neviete mi pomoct?
margin
Profil *
Možná bude jednodušší, když sem dáš odkaz na své menu a pokud nestačí dosavadní popis, popíšeš, jakého efektu chceš dosáhnout. Je docela možné, že se najde řešení, které bude vypadat, jako by se měnil okraj jiných elementů, ale ve skutečnosti tomu tak nebude.
mersi
Profil
Mám takéto menu:

odkaz na straánku - menu vľavo, potrebujem aby pod a nad tlačidlami v menu (hover, active) neboli tie okraje
, okraje su nastavene na kazdom li elemente iba dole, s tym ze ak pri hover efecte alebo ak je elemnt aktivny, okraj je biely



<div class="content">
  <ul class="menu">
    <li class="leaf first even"><a href="/cms/node/2" title="About Me">About Me</a></li>
    <li class="leaf odd"><a href="/cms/node/3" title="About You">About You</a></li>
    <li class="leaf active-trail even"><a href="/cms/node/4" title="Body &amp; Mind training" class="active">Body &amp; Mind training</a></li>
    <li class="leaf odd"><a href="/cms/node/5" title="Lessons">Lessons</a></li>
    <li class="leaf last even"><a href="/cms/node/6" title="My Missions">My Missions</a></li>
  </ul>
</div>


#block-menu-primary-links ul.menu li { border-bottom: solid 1px #000; }
#block-menu-primary-links ul.menu li:hover,  #block-menu-primary-links ul.menu li.active-trail { border-bottom: solid 1px #FFF; }
#block-menu-primary-links ul.menu li a { padding: 10px 10px 10px 20px; border-radius: 5px; color: #000;}
#block-menu-primary-links ul.menu li a:hover { background: url(images/hover.png) repeat-x #548dcc; color: #FFF; 	text-decoration: none; }
#block-menu-primary-links ul.menu li.active-trail a.active { background: url(images/active.png) repeat-x #e62424; color: #FFF; text-decoration: none; }


je to generovane menu v drupale
elementy li maju nastaveny dolny okraj cierny a pri najdeni mysou alebo ak maju class="active" zmeni sa okraj na biely, a ja som chcel aby sa aj na to predoslom zemnil na biely

modre pozadie je hover effect a cerveny je aktviny element
Chamurappi
Profil
Reaguji na mersiho:
Proč máš ten border-bottom na <li>, když ho můžeš mít s lepší kompatibilitou u prohlížečů na odkazu? Jde ti o styly odkazů, takže bych se soustředil jen na odkazy.

zmeni sa okraj na biely, a ja som chcel aby sa aj na to predoslom zemnil na biely
Dej všem odkazům margin-top: -1px a u aktivního překryj horní bílou linkou spodní černou linku předcházejícího odkazu.
mersi
Profil
diky moc ;)
border mam nastaveny na <li> pretoze na <a> je nast. border-radius, zaoblilo by to border

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0