Autor Zpráva
Baltimor
Profil *
Lze prosím přestylovat facebookovské tlačítko Like?

http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like

Vyleze z toho takovej script. Stačilo by mně změnit jen barvu písma ve schématu dark na černou a kdyby šlo změnit i to pozadíčko na jinou barvu, tak to by byla třešnička na dortu.
panther
Profil
Baltimor:
Lze prosím přestylovat facebookovské tlačítko Like?
zkoušel jsi to? Nezkoušel, že? Zkus.

Ovšem nevím, jestli to není proti nějakým facebookovským podmínká užití (jestli takové existují).
Baltimor
Profil *
panther:
Vyzkoušel, právě mi to nejde. Proto se ptám. :) V css jsem ten styl nepřezdil...
panther
Profil
Baltimor:
najdi si, jakou má třídu, musí to jít. Všechno jde, když se chce. Je nevím, co se tomu generuje ,ano odkud to je defaultně stylované - to uvidíš ty na svém webu.
KoLi
Profil
Baltimor:
Jestli ti to pomůže, tak pozadí si můžeš dohledat dále ve třídách, které jsou u odkazu.

<a class="connect_widget_like_button clearfix like_button_no_like"><span class="liketext">To se mi líbí</span></a>

A barvu textu jsem si změnil ve tříde .connect_widget_like_button .liketext
Marek88
Profil
panther:
Proč mu odpovídáš, když mu nemáš co říct? Neměli by tu bý moderátoři od toho, aby právě tomuhle bránili? To že položil otázku typu "jestli to lze" a ne "jak se to dělá" nic nemění na tom, že by mu někdo mohl odpovědět a ho jen chytat za slovo, jak se tu dost často děje. Taky se normálně říká (při slušné konverzaci) "mohl bych poprosit..." a odpověď na to NENÍ "tak proste!"... Nechápu tuhle aroganci a zvlášt ne od moderátora.

K tématu:
Je to v iframu. S tím nemám moc zkušeností, tak nevím, jak se to chová. Styly se do toho asi nepřenášejí a javascriptem mi tam taky nejde sáhnout. Neví někdo jak se dá šahat pomocí JS do iframu?
Railbot
Profil
Marek88:
Nijak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marka88:
Neví někdo jak se dá šahat pomocí JS do iframu?
Úplně normálně, ale samozřejmě jen tehdy, pokud je stránka na stejné doméně. Jinak by to byla docela nebezpečná díra.

Co se kritiky pantherova příspěvku týče, myslím, že Baltimor mohl rovnou zmínit, že už to zkoušel, a přímo ukázat, jak mu to nejde.
_es
Profil
Marek88:
Neví někdo jak se dá šahat pomocí JS do iframu?
To sa dá len vtedy, ak je iframe načítaný z rovnakého zdroja, ako celá stránka.

Baltimor:
Stačilo by mně změnit jen barvu písma ve schématu dark na černou a kdyby šlo změnit i to pozadíčko na jinou barvu, tak to by byla třešnička na dortu.
To asi vo verzii cez iframe nepôjde. Môžeš skúšať dodatočne zmeniť v tom vygenerovanom kóde atribúty iframe alebo skúšať „ručne“ upravovať adresu, čo to spraví.
V tom druhom spôsobe (XFBML) sa možno vzhľad dá zmeniť úplne, no zase to vyzerá byť komplikovanejšie a treba načítať viac JS.
Baltimor
Profil *
Díky za rady, já jsem jen asi trošku natvrdlej.

Takže mohu si vygenerovat:

1) iframe
<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=http%3A%2F%2Fwww.#.cz%2F&amp;layout=button_count&amp;show_faces=true&amp;width=450&amp;action=like&amp;font=arial&amp;colorscheme=dark&amp;height=21" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:450px; height:21px;" allowTransparency="true"></iframe>

nebo

2) XFBML
<script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like href="http://www.#.cz/" layout="button_count" show_faces="true" width="450" font="arial" colorscheme="dark"></fb:like>

-----

Původně jsem do své stránky chtěl vložit ten iframe a změnit tam ten styl a na Jak psát web jsem se dočetl, že v iframu nelze měnit barvu či pozadí, jak také píšete. Takže toto nevyšlo.

1) 1) iframe
<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */
document.write('<p class="muj-styl"><iframe src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=http%3A%2F%2Fwww.#.cz%2F&amp;layout=button_count&amp;show_faces=true&amp;width=450&amp;action=like&amp;font=arial&amp;colorscheme=dark&amp;height=21" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:450px; height:21px;" allowTransparency="true"></iframe></p>');
/* ]]> */
</script>

TAKŽE TENTO ZPŮSOB ZAVRHUJI, protože to přestylovat tedy nemohu.

-----

Nabízí se tedy to XFBLM.

Zde jsem třeba ty třídy ani barvy které potřebuji změnit nenašel: http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1 jak popisoval KoLi. Mohl bych poprosit o menší ukázku kde jsou ty styly? Nejsem líný, ale opravdu nevím kde, a proto nevím co konkrétně přestylovat...
Baltimor
Profil *
A ještě mám problém ten, že když to vkládám tím způsobem XFBML, tak je tam Like anglicky a né česky líbí. Což je problém, protože to chci mít v češtině...
joe
Profil
Facebook podle podmínek prý vyžaduje, aby bylo v nezměněné podobě. Případně je možné použít některý ze stylů, které nabízejí, ale je nepřípustné, aby se měnilo. Takže bys tím porušil podmínky, tak se o to ani nemusíš snažit, navíc měnit v iframu a cizí stránce nic nemůžeš, kdy bysme to byly? To bych si mohl načíst do iframu Google, přestylovat ho a říct, že mám svůj vyhledávač, takhle to vážně nefunguje.
Baltimor
Profil *
joe: Já to chápu, jestli se to tam píše, tak se nedá nic dělat. Já zas nechápu, proč někteří radící zabíhají do takových extrémů jako kdyby tu byl každý podvodník. Já přeci nechci měnit tlačítko na Google, nebo na něco podobnýho. Jen jsem chtěl tlačítko, které se bude tvářit úplně stejně v barvách webu. Nevidím zas takový rozdlíl mezi tím, že tam je šedivé pozadí a modrý text, nebo šedivé pozadí a černý text. Samozřejmě chci, aby uživatel toto tlačítko také poznal, protože chci, aby to k něčemu bylo a to fungovalo jako takový menší marketingový nástroj. Jinak mi to tam bude na dve věci... Navíc musíš být přihlášen na facebooku, když nejseš, tak tě vyzve dialogové okénko...
_es
Profil
Baltimor:
Tým druhým spôsobom, označeným ako XFBML, nakoniec tiež vznikne iframe, takže to nejako jednoducho nepôjde.
Ak by sa to aj podarilo nejako obísť, tak by to porušovalo podmienky použitia, ako píše joe.
joe
Profil
Baltimor:
Ten příklad chápej tak, jak by to mohlo pak fungovat, kdyby takové věci šly udělat. Nikde přece nepíšu, že jsi podvodník, ani nemám důvod. Facebook to tak prostě chce, možná to je nesmyslné, i mně to tak třeba přijde, ale ty ani nikdo jiný s tím nic neuděláme. Pokud se ti to tam nehodí, tak to tam nedávej :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0