Autor Zpráva
Radim Cichy
Profil
Čau nejde mi zarovnat menu na střed. Mam tam napsané:
#menu li {
float: left;
border: 2px outset black;
width: 80px;
margin: 0px auto;
padding: 8px;
text-align: center;
list-style-type: none;
}

ale zarovná se to nastřed jen když dám float:left pryč ale zase to neni v řádku. Nevíte co s tim?


Diky
Webotikon
Profil
Radim Cichy:
ale zarovná se to nastřed jen když dám float:left pryč ale zase to neni v řádku.
Skús namiesto float použiť display: inline-block; a nezarovnávaj na stred jednotlivé položky menu, ale celé menu.
#menu { margin: auto; } /* je potrebné zadať aj šírku menu */
Radim Cichy
Profil
Diky to #menu { margin: 0px auto;} to sem už zkoušel, ale vždycky jsem zapoměl dat šiřku :D. Tak jsem tozkusil a furt nic ješte zkusim display: inline-block
Webotikon
Profil
Radim Cichy:
Diky to #menu { margin: 0px auto;} to sem už zkoušel
Tých 0 pixelov nemusíš písať, viac môj zápis v príspevku [#2].
panther
Profil
Radim Cichy:
podívej se na tohle.

Webotikon:
u celého menu nebude nikdy známá šířka (alespoň obecně ne), proto ji nemůže zadat. Display: inline-block nefunguje všude, lépe položky skutečně floatovat.
Radim Cichy
Profil
panther, diky stačilo tam napsat jen #menu ul { display: table; margin: 0px auto; }
jen se chci zeptat ( nikde jsem to nenašel )co je to za přikaz to display: table. A to 0px tam pišu ze zvyku protože kámoš rikal že to tam vždycky dává pro jistotu tak sem to tam taky dávál a potom sem se to naušil automaticky :D .
panther
Profil
Radim Cichy:
http://www.quirksmode.org/css/display.html#table

Hledal jsem nějaký obsáhlejší zdroj, kdyžtak si zkus něco najít - víš, co hledáš. Já na to teď nemám moc náladu…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0