Autor Zpráva
joe
Profil
Zdravím,

nějakou dobu jsem se pokoušel dát LEGEND ve FIELDSETU úplně doleva, ale pak jsem to vyřešil alternativou. Máte někdo nějaký nápad, jak by to mohlo jít? Nefunguje to v IE, problematický kód:

<fieldset style="background:orange;margin:0;padding:0;border:0;height:150px;">
<legend style="margin:0;padding:0;border:0;background:yellow;">TOTO má být vlevo</legend>
</fieldset>


Máte někdo nějaký nápad? Jediné co funguje, tak je to dát do spanu a napozicovat absolutně, ale to zas nevím jak to má být vysoko a mohlo by to překrývat obsah fieldsetu.
jenikkozak
Profil
Mně se to podařilo pomocí relativního pozicování.
<legend style="margin:0;padding:0;border:0;background:yellow;position:relative;right:7px">TOTO má být vlevo</legend>


Editace: Tak né, funguje to v IE a Firefoxu, otestoval jsem to v Opeře, a tam to samozřejmě nejde.
joe
Profil
jenikkozak:
Dobrý nápad, ale ...

v Opeře, a tam to samozřejmě nejde
Samozřejmě? Jediná Opera to vykresluje tak, jak má :-) Takže myslím, že chyba je ve všech prohlížečích, které to nezobrazí jako Opera.

Nevím proč, ale prostě IE6 tam zoobrazuje asi 8px mezeru, kterou nemůžu odstranit. A to ani když si to pro IE posunu relativně, tak to sice zobrazené dobře je, ale mám ty fieldsety floatované, takže pak se mi tam z tohohle důvodu nevejdou vedle sebe, i když mají dohromady šířku 100%.
jenikkozak
Profil
joe:
Samozřejmě? Jediná Opera to vykresluje tak, jak má :-) Takže myslím, že chyba je ve všech prohlížečích, které to nezobrazí jako Opera.
Já jsem netvrdil, že to Opera vykresluje špatně. To mé „samozřejmě“ bylo odkazem na zákon schválnosti. Fungovalo to v IE a Firefoxu, po odeslání příspěvku jsem to ještě vyzkoušel v Opeře, v níž to nefunguje, proto jsem dopsal tu poznámku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0