Autor Zpráva
Shulík
Profil
Zdravím,

slíbil jsem udělat web pro neziskovku, ale jelikož v kodérství nejsem moc zběhlý a navíc nemám moc dobré grafické cítění, nechali jsme design a HTML udělat "profesionální" firmu. Po víc než půl roce jsme to z nich konečně dostali a byla to hrůza. Tak jsem se postupně pustil do upravování, ale s jednou věcí nemůžu pohnout:
Upravil jsem menu, že reálně funguje i třístupňově (například Informační odbor -> S jakou PR strategií). Ve FF, Chrome i IE9 (včetně režimu IE7 a IE8) funguje, ale v IE7 (jinde jsem neměl možnost vyzkoušet) se podmenu ořízne, jako by rodičovská "bublina" měla nastavené overflow:hidden (což ale nemá). Hledal jsem všude možně, zkoušel jsem všechno, co mě napadlo, ale nic nezabralo. Byl by tu někdo ochotný a podíval by se, prosím, na to?

Adresa webu je http://www.adamcr.cz/ .
Omlouvám se, že sem nedám žádnou ukázku kódu: Firma to dodala opravdu příšerně, sám se v tom ještě pořádně neorientuji, takže jediná možnost, jak to rozluštit je přes Firebug / Web Inspector. Postupně to zkultivovávám.

Děkuji předem za odpověď :).
panther
Profil
Shulík:
je to prosté… Tedy, pokud mě první zdání neklame, na vině je #menu ul {height: 144px}

Doporučím ti IETester a urgovat u zhotovitele nápravu - toto menu nemůže fungovat ani kdyby chtělo v šestce, ta neumí hoverovat jinde než na odkazu. A vůbec, je to tam nějaké rozpadlé.
Shulík
Profil
Nevím, jestli jsem chybu správně, popsal, nicméně #menu ul... nic nezavinilo.
Ono, když jsem sem psal, měl jsem na mysli jiný bug, než jsem nakonec řešil. Ale ty styly jsou tak nevyzpytatelné, že se pokazilo něco jiného. A tak jsem se rozhodl kód napsat znovu (mně nejde jedna věc: začínat úplně od nuly. Když mám vodítko, tak se to dá), ale pořád tam byla stejná chyba: V IE se menu prostě nezobrazilo, jako by bylo odseknuté nějakým overflow. Zapátral jsem ovšem pořádněji a zjistil jsem, že za to nemůže žádné overflow: všechny <li> byly nějak odstraněny z <ul>. Vyzkoušel jsem postupně povypínat a znovu zapnout všechny styly a pachatele jsem našel:
filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='../img/bubble_top_sub.png');
. Nevím, jestli je to známé, jestli jsem něco zkonil, každopádně když jsem použil tenhle filtr na vložení průhledného PNG na pozadí (což, jak jsem zjistil nebylo nutné), <ul> si nastavilo výšku přesně na rozměry obrázku a tudíž ořízlo všechny <li>. Pak jsem ještě řešil problém s IE z-indexem (který jsem obešel).

Web by tedy už měl fungovat: http://www.adamcr.cz/

Za IETester děkuji, asi budu muset oprášit Windows - tam mi nechtělo fungovat Apache, tak jsem přešel na Linux.
U zhotovitele už nic urgovat nebudu, nedalo se s nima domluvit a nakonec jsme rádi, že jsme od nich něco vůbec dostali. Ten vzhled neni škaredej a všechno ostatní snad nějak vyřeším :).

A co se IE6 týče, neexistuje nějaký hover.htc?


Každopádně děkuju moc za pomoc :)
panther
Profil
Shulík:
A co se IE6 týče, neexistuje nějaký hover.htc?
ano, existuje.

Teď koukám na to menu, nevím, jestli na něm budeš ještě dále pracovat, ale mám co dělat, abych se do třetí úrovně dostal. Momentální řešení je dost nešťastné, chce to hodně štěstí, aby ti neujela ruka :-)
Shulík
Profil
Vím to, taky mám ten problém a podívám se na to, ale jsem ještě mladý chlapec ve vývinu a už bych měl nejmíň čtyři hodiny spát :D. Je tam problém se z-indexem, který nevyřešil běžný workaround. Zítra se na to ještě mrknu :).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0