Autor Zpráva
Prochy
Profil
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jaký máte názor na zakulacené rohy pomocí css3? V nových prohlížečích to je v pohodě, v IE bych to udělal pomocí knihovny behavior, ale nevim jestli to je dobrý nápad použít ten css3 přeci jenom ve starších prohlížečích by byli hranaté rohy.
Děkuji za vaše názory
panther
Profil
Prochy:
osobně bych doporučoval prozatím obrázek.

Někdo by volil scriptování, někdo by kulaté rohy jako doplněk designu oželel. Možnosti znáš, najdeš zde zastánce všech 3 skupin. Rozhodni se podle sebe.
margin
Profil *
Prochy:
přeci jenom ve starších prohlížečích by byli hranaté rohy
Což většinou nevadí, ale to si musíš rozhodnout sám.
Připravovaný IE 9 už zaoblené rohy umí.
joe
Profil
Záleží na designu. U některého to moc nevadí, jinde by to vadilo víc. Já třeba teď na stránkách projektu používám CSS3 a různé efekty, je to rychlejší a efektivní.

(teda až na pitomej Firefox, který to moc nezvládá, jako vždy :-))
Darker
Profil
Mě firefox CSS3 bere. Jestli ho používáš jen příležitostně, skus novou verzi. (Help-> Check For Updates)
__construct
Profil
joe:
teda až na pitomej Firefox, který to moc nezvládá, jako vždy :-)
Tak ten „pitomej Firefox“ čiastočne podporuje CSS3 už dosť dlho, ale používa prefix -moz-CSS3-vlastnosť
Dranel
Profil
Prochy:
V nových prohlížečích to je v pohodě
Tak směle do toho, nač čekat.

v IE bych to udělal pomocí knihovny behavior
Jaký k tomu máš důvod?

ale nevim jestli to je dobrý nápad použít ten css3 přeci jenom ve starších prohlížečích by byli hranaté rohy
A to vadí? Uživatelé starších prohlížečů jsou na to jistě zvyklí, že mají vše hranaté, připadá jim to tak normální, jelikož si to nemohou s ničím jiným srovnat. Ono ne nadarmo se říká, že webovou stránku tvoří obsah, ne kulaté rohy. ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Prochyho:
Obrázek ti dává větší volnost, můžeš ho kdykoliv pohodlně vyměnit za něco rozmanitějšího než zakulacení, aniž bys musel zasahovat do HTML či CSS. S obrázky a se zanořenými elementy máš také lepší kontrolu nad tím, jak bude fungovat overflow.

V nových prohlížečích to je v pohodě
Není to zase taková novinka, Mozilla zná -moz-border-radius již déle jak pět let. Dodnes nemáš jistou stoprocentní podporu a musíš specificky zohledňovat jednotlivé prohlížeče — nic moc se od té doby nezměnilo.


Reaguji na Darkera:
Mě firefox CSS3 bere.
Celé CSS 3 rozhodně nebere, stejně jako všechny ostatní prohlížeče podporuje jen malou část té navěky nehotové specifikace.
Od verze 3.5 umí eliptické rohy v souladu se současným návrhem, dříve je neuměl v souladu s dřívějším návrhem.


Reaguji na Dranela:
Uživatelé starších prohlížečů jsou na to jistě zvyklí, že mají vše hranaté
Proč by měli být, když mnoho let vznikaly weby, kde kulaté rohy normálně viděli?
Dranel
Profil
Chamurappi:
Proč by měli být, když mnoho let vznikaly weby, kde kulaté rohy normálně viděli?
Spíše reaguj na druhou část oné věty, ta je o mnoho důležitější, než tahle. Na toto ti nedokážu odpovědět.
H13
Profil
Pro stylování boxů používám CSS:

-moz-border-radius: 10px;
-webkit-border-radius: 10px;
border-radius: 10px;

-moz-box-shadow: 3px 3px 2px #ccc;
-webkit-box-shadow: 3px 3px 2px #ccc;
box-shadow: 3px 3px 2px #ccc;


Řeším tím jak kulaté rohy, tak např. i stínování pro boxy. Ve všech standardních prohlížečích to funguje (Firefox, Chrome, Opera, Safari, Seamonkey, ...) Pokud to bude fungovat i v budoucí verzi IE, pak jen dobře.

I když používám tři zápisy pro jednu vlastnost, editace je pro mě mnohem jednoduší, než např. otevírat grafický editor a editovat obrázek se čtyřmi vrstvami (pro dynamickou velikost boxu) A pokud se někomu místo zakulacených rohů objeví rohy hranaté, nepovažuji to za tragédii :-)

Jestli je nevalidita CSS pro něco (někoho) problém, to taky nějak neřeším. Asi se ta nevalidita nevykomenzuje úbytkem 3 divů na jeden box, ale tohle je podle mě celkem nepodstatné.
joe
Profil
__construct:
Slovem nezvládá jsem myslel to, že použitím takových věcí ve FF neskutečně zpomaluje celý web, narozdíl od jiných prohlížečů (nejrychlejší mi vyšel kupodivu Internet Explorer, pak Opera, pak prohlížeče s jádrem Webkit a na posledním místě jádro Gecko). Ale to jsem si do FF jen tak rýpnul :-)
Darker
Profil
Jediné xo Firefox zpomaluje, a to mi dělaly i ostatní, byla vlastnost opacity na moc velké ploše.

Moderátor panther: Dotaz mimo téma odstraněn.
joe
Profil
Je (byl) to bug ve FireFoxu, nevím jestli mám pořád tu postiženou verzi nebo ne, každopádně mi celý Firefox funguje pomalu (i normálně) a s takovými efekty ještě více. Takže pozor na to. Pokud dáte kulaté rohy a stín velkému elementu, scrollování bude ve Firefoxu velmi pomalé.

Moderátor panther: Na testování slouží Hřiště, hraj si tam.
Darker
Profil
joe:
Spíš byl, mám velmi pomalé PC a nic takového neprožívám, i když stránku zoomuji.
A to ani ve staré verzi.

panther:
Ok, a kam to mám napsat?
Moderátor Chamurappi: Támhle vpravo nahoře napiš „sandbox“ a klikni na Hledat.
Moderátor panther: Příspěvky jsou v Kontejneru, chceš-li pokračovat mimo téma tohoto příspěvku, můžeš tam. Nahoře vpravo máš vyhledávání, co máš hledat víš. Další příspěvky z tohoto tématu, které budou mimo, budou přesouvány ihned, bez moderátorských poznámek s vysvětlováním.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0