Autor Zpráva
TomasJ
Zdravím, mám problém s nastavením výšky DIVu podle výšky obrázku v něm, ale pouze u IE 7 a IE 6. Obrázek je nastaven vlevo, má nastaveno obtékání. Pro větší představivost přikládám živou ukázku. Pro upřesnění o co jde: Jde o obrázek v "Novinkách" a tělo novinky. Prohlížením v IE 8 či FF (zatím jsem v ostatních nezkoušel), uvidíte, jak to má být. Obrázek mi nyní přetíká přes tělo novinky. Nevíte jak vyřešit aby se zobrazovalo vše jak má? Pro řešení se prosím zaměřte ve stylopisu na #content .newie. Snad jsem to napsal tak aby jste to pochopili správně. Nepotřebuji žádnou kritiku designu. Předem děkuji za rady.
Railbot
Internet Explorer zná hodnotu display:table až od 8. verze, proto ta tvá konstrukce ve starších verzích nefunguje. Divu .newie (nebo divu .msg, zůstane ti tam viditelný ten padding) přidej overflow:hidden, bude v něm ukončeno obtékání a obrázek již nepřeteče.
TomasJ
Railbot:
Děkuji moc, ale ještě něco by to chtělo, IE 6 pořád nic.
display:table; jsem smazal, bylo to tam zbytečné.
TomasJ
Moc se omlouvám, byla zde opakovaná předchozí odpověď, text jsem smazal a nahradil tímto. Pokud můžete, tento příspěvek prosím smažte, děkuji.
Railbot
Doporučil bych přidat si na web alespoň tento doctype a hodit tím IE do standardního módu.
<!doctype html>
TomasJ
No dal jsem
<!DOCTYPE html public "-//W3C//DTD HTML 4.01" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
Ale je to to samé jako <!doctype html>. Bohužel žádná změna...
Railbot
Jasně. Není zapnutý hasLayout. Divu .msg ještě přidej nějaký rozměr, třeba height:100% a bude to již fungovat.
TomasJ
Railbot:
Díky moc :) a já blbec nastavoval height:100%; DIVu .newie :D - tohle mě fakt nenapadlo. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0