Autor Zpráva
Radek Chroust
Profil *
Zdravím, dnes jsem z nudy vymyslel něco, co by se někomu z vás mohlo někdy i hodit. Je to rozklikávací menu dělané jen pomocí css (díky pseudotřídám).

Základní princip je: Když je ul li:active tak se zobrazí prvek, díky absolutnímu pozicování hned na kurzoru. Toho jsem využil a dal jsem tomu prvku :hover {display: block}.
Tim je to vyřešeno. Jen se ten samotný prvek zobrazí hned nad tim li. Což v praktickém řešení není moc pěkné... Vyjížděcí menu se má ukazovat až o kousek pod, ne přímo na. Ovšem pokud byste ten prvek absolutně napozicovali o pár px dolů, ztrácí to efektivitu. Při kliknutí na li se vám totiž prvek sice zobrazí, ale ne na kurzoru, ale až někde pod kurzorem. Takže vlastně nedostane :hover a zase ihned zmizí.
Tento problém je řešen transparentním prvkem, který se zobrazí nad li a má zase :hover a říká, že naše menu se při :hoveru tohoto transparentního prvku bude zobrazovat. No a naše menu má taktéž :hover {display: block}...

No, tenhle text asi nepochopite, podivejte se radeji do kodu :-)

http://chroust.nazory.cz/test.html Tady to máte.
Taps
Profil
Radek Chroust:
Zdravím, dnes jsem z nudy vymyslel něco, co by se někomu z vás mohlo někdy i hodit
Myslím si, že podobných řešení je na internetu celá řada...
Radek Chroust
Profil *
:Taps

Dobrá, omlouvám se, já osobně znám řešení jen samotného hover menu.
xmark
Profil
Nevím co to má dělat, v poslední opeře to nedělá nic.
Že jsem skoro přehlídl, že se v tom modrém pruhu něco píše, je věc podružná.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0