Autor Zpráva
anyz
Profil *
Zdravím!
Už delší dobu se jako mírně pokročilý v CSS potýkám s problémem, jak v HTML a CSS správně pozicovat.
Mám z této strany dotaz -- jak správně rozložit stránku, pokud často používám různé obrázky k jejímu zkrášlení?
Jde mi o to, že pokud použivám takovéto obrázky, nemohu absolutně pozicovat dle procent, nýbrž jen dle pixelů. To pak ve výsledku znamená, že každému se stránka zobrazí jinak; každý má jiný monitor, prohlížeč a další nezbedné fiškuntálie.
Jak lze docílit toho, aby byla stránka, dejme tomu na šířku, pro každého stejná? Případně se patřičně přizpůsobila uživatelově počítači? V opačném případě se totiž buď zobrazí jako nedokončená k okraji, anebo se naopak vytvoří dole ošklivý posuvník, protože stránka přesáhla šířku obrazovky.
Velice děkuji!
Medvídek
Profil
anyz:
Můžeš použít třeba šířku 960px, která by se měla zobrazit všem uživatelům stejně (tedy od rozlišení 1024*768) a tu stránky vycentrovat na střed. Tomu centrovacímu divu nastavit position:relative a obrázky pozicovat vůči němu.
holi
Profil
Na stránky použij normálně šířku 1024 a dej body margin: 0 auto(ale pozor toto nefunguje v IE myslím že dokonce ani v 8 ale v 9 už ano) takže to ošetříš text-align: center, který necentruje jen text ale i objekty. Ta šířka stránky se postupem doby mění ... dřív se hodně dělávaly 640px protože to bylo klasické rozlíšení, ale kdo v dnešní době má rozlíšení 640x480px? zanedbatelně málo lidi a kvuli té tročce nebudu web nastavovat tak malý když ve výsledku bude mít takový člověk s full HD monitorem blechu v prohlížeči.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0