Autor Zpráva
BRNAK1981
Profil
Ahoj, nefunguje mi visited a nevim proc. Kdyz najedu na odkaz i kdyz ho proklikavam tak je vse ok ale kdyz se presunu na danou stranku danou odkazem mam odkaz zase zeleny a ne background-color: #fffff0.
Cetl jsem nekolikrat popis techto vlastnosti a myslim ze to mam dobre. Chci aby po kliknuti na odkaz mel stejnou barvu jako stranka kterou vola. Cili: background-color: #fffff0

a:link.x     {background-color: green; color: black;}

a:visited.x    {background-color: green; color: black;}

a:active.x    {background-color: #fffff0; color: black;}

a:hover.x   {background-color: #fffff0; color: black;}

Dekuju
pavuk
Profil
Otázka je, jestli máš skutečně u zmíněných odkazů nastavenou třídu <a... class="x"...>
Jinak první a druhá deklarace se dá sloučit, stejně tak třetí a čtvrtá (složené deklarace)
BRNAK1981
Profil
pavuk:
Buhuzel mam tedka jsem to kontroloval, mam podezreni jestli vtom nedela bordel nacitani stranek do jedne.


<?
$stranka = $_GET["stranka"];

if ($stranka == "aktuality") {include "txt/aktuality.txt";}
elseif ($stranka == "jime_zdrave") {include "txt/jime_zdrave.txt";}
else {include "txt/jime_zdrave.txt";}
?>

myslim jestli to neni nejaka smycka ktera rika po kliknuti a najeti na steranku ze se jsem jakoby zase na zacatku cyklu a ze jsem jeste na nic nekliknul jestli vis co myslim?
pavuk
Profil
ideální bude odkaz na stránku
Venca V
Profil
Chyba je v elementárním nepochopení toho, co vlastně pseudotřída :active je. Aktivním se odkaz stává při kliknutí na něj - čili :active je v době mezi kliknutím na odkaz a opuštěním stránky. Ty čekáš, že odkaz nějak pozná, že (příklad) odkaz
 <a href="kontakt.html">Kontakt</a>
se nachází na stránce kontakt.html, což je samozřejmě nesmysl...
BRNAK1981
Profil
Venca V:
No a jak se to da teda potom resit? Nemate nejaky odkaz abych alespon vedel podcim to hledat?
margin
Profil *
podcim to hledat
Mělo by stačit aktivní stránka, nebo aktivní odkaz, probíralo se to tu mnohokrát, takže řešení najdeš.
BRNAK1981
Profil
margin:
No neco jsem nasel ale nejak mi to nefunguje a nevim proc. Zasilam vytah problemu.Priznavam ze jsem zacatecnik a nikdy bych nerekl ze bude takovy problem nechat promackle tlacitko i po najeti na odkaz :-(

<style type="text/css">


a.x  {font-weight: bold; text-decoration: none;}

a:link.x     {background-color: green; color: black;}
a:visited.x    {background-color: green; color: black;}
a:active.x    {background-color: #fffff0; color: black;}
a:hover.x   {background-color: #fffff0; color: black;}

#aktivni {background-color: #fffff0; color: black;}

</style>



<div style="position: fixed; top: 127px; left: 0px;" ><table></div>

<tr><td width="167"><a href="?stranka=jime_zdrave" class="x"style="display:block"<?php if($page=="?stranka=jime_zdrave") echo "id='aktivni'" ?> >JÍME ZDRAVĚ</a></td></tr>
<tr><td width="167"><a href="?stranka=aktuality" class="x" style="display:block">AKTUALITY</a></td></tr>
    
</table>

Moderátor Chamurappi: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
BRNAK1981
Profil
No snažím se ale občas vám moc nerozumím. Jde mi oto . Když kliknu na odkaz třeba: jime zdrave ,který má zelené pozadí a najede mi stránka jime zdrave tak aby to tlacitko zmenilo barvu na bilou treba a zustalo bílé až do doby než kliknu na jiný odkaz. Je to teď srozumitelnější?
pavuk
Profil
Aktivní položka
Pavel817
Profil *
Mám podobný problém ale z toho co se tu píše to asi nedám dohromady :( Vkládám do stejné stránky na konkrétní místo různé informace. Domnívám se, že to bude ještě asi jiný případ ale nevím jak to řešit :( Takto mám kód pro vložení textu na stránku.
<div id="info-box">
<div id="obal-menu-obsah">
<div id="menu-obsah">
<a id="menu1" href="index.php?volba=1" target="_self" title="Týdenní menu"><span>týdenní menu</span></a>
<a id="menu2" href="index.php?volba=2" target="_self" title="Novinky"><span>novinky</span></a>
<a id="menu3" href="index.php?volba=3" target="_self" title="Akce"><span>akce</span></a>
</div><!-- menu-obsah -->
</div><!-- obal-menu-obsah -->

<div id="silver-box">
<?php
		if ($volba=="1"): include("include/denni-menu.txt");
	endif;
		if ($volba=="2"): include("include/novinky.txt");
	endif;
		if ($volba=="3"): include("include/akce.txt");
	endif;
?>
</div><!-- silver-box -->
</div><!-- info-box -->
Pavel817
Profil *
Zapomněl jsem vložit odkaz na stránku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0