Autor Zpráva
holi
Profil
Zdravím na stránce tomasholan.eu.
Jsem na celý formulář měl použitý tak <center> a vše fungovalo tak jak mělo, jenže po prozkoumání jsem zjistil, že například mobilní zařízení(mluvím o zařízení se systémem např android) tyto taky nepodporují nebo neznají, navíc kdybych později předělával design tak bych musel v hodně souborech tag center předělávat kdybych u objektu chtěl například zarovnání vlevo. Tak jsem se rozhodl dát misto tagu center <div id="center"> a css #center{text-align:center;}, bohužel to nefunguje, tabulka je zarovnaná pořád vlevo jenom text v bunkách na střed. Tak prosím poradte co stím...

BTW: soubor CSS je už několikrát změněn, jen se podívejte na zápis v html a jak by jste to případně ostylovaly.

Předem díky za odpovědi
NejakyTom
Profil
text-align: center;
plati pro inline prvky (text, obrazky, ...)

margin: 0 auto 0 auto; 
lze zarovnat napr div ale div nebo jiny "objekt" musi mit nastavenou sirku + pokud je vnoreny do dalsiho divu tak ten musi mit take sirku
holi
Profil
no to jsem právě nechtěl,,, jak mohu formuláři kterému se klidně šířka může změnit např změnou jazyka, zadávat pevnou? proto jsem margin vyloučil ... a ted si vemte problém třeba ve starších IE které margin nepodporují ?
NejakyTom
Profil
vsechny pouzivane prohlizece margin podporuji
dalsi alternative je tabulka s nastavenou sirkou (popripade i vejskou) - ta automaticky zarovnava jak na vejsku tak na sirku
holi
Profil
Nevím prostě mi přijde použít margin na objekt u kterého nevím jeho 100% šířku dost neohrabané, ale pokud jiné řešení neexistuje tak se stím budu muset vyrovnat.
NejakyTom
Profil
A pri jake situaci by se mela sirka menit? Nebo zkusit display: inline; ale to je vic jak neohrabane, nejidealnejsi je ten margin.
holi
Profil
Jak jsem psal ... kdybych v budoucnu měl více jazyčný web tak při změně jazyka se může šířka změnit, nebo při přidání další položky do tabulky -> jenže tady se stejnak nejedná jen o ten jeden formulář v odkazu, ale o více věcí na stránce, jen jsem chtěl vědět řešení a tak jsem dal příklad.
NejakyTom
Profil
jedina alternativa me napada pomoci javscriptu, zjistit aktualni sirku a hned ji nastavit tomu obejktu
viz http://api.jquery.com/width/ + http://api.jquery.com/css/
ale lepsi je pouzit tabulku (s sirkou)..
panther
Profil
holi:
při volbě vhodného doctypu půjde tabulka vycentrovat pomocí margin: auto i v IE6 (to, že tabulku nepotřebuješ, je věc druhá).

Další elementy (např. div) bez zadání šířky vycentrovat nemůžeš, alespoň ne opticky - defaultně má právě 100% šířky - a vycentrování prvku v rodiči se stejnou šířkou je samozřejmě nepostřehnutelné.


NejakyTom:
jedina alternativa me napada pomoci javscriptu
tahat do něčeho kvůli centrování, a ke všemu ještě jQuery, je totální zhovadělost.
NejakyTom
Profil
Rikam mozne provedeni :) ne ze to je vhodne do praxe, respektive hned by nastal problem kdyz by uzivatel nemel js.
A vyuzivani celeho rozhledu neni zadna zhovadelost.
margin
Profil *
holi:
Pokud formuláři nedáš šířku, tak v běžných prohlížečích následující kódy vyjdou vizuálně nastejno:
<center>
<form>
<input>
</form>
</center>

<form style="text-align: center">
<input>
</form>
</center>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0