Autor Zpráva
Simba
Profil
Řeším problém, který se týká jen IE7, jenž interpretuje komplikovanější konstrukci plovoucích prvků s využitím relativního pozicování špatně. Bohužel nevím, jak to jinak řešit, a proto prosím o pomoc.

Příklad 1 (nepsrávné vykreslení hnědého boxíku s fotkami a tlačítka zpět)
Příklad 2 (nepsrávné vykreslení tlačítka zpět, zde se pro změnu nezobrazí vůbec)

Hlavní menu je také řešeno pozicováním a v IE7 se nezobrazovalo, tam ale stačilo umístit clearovače nad menu a vše je v pořádku.

Kód mám - řekl bych srozumitelně okomentovaný, měli byste se v něm rychle zorientovat. Děkuji
NejakyTom
Profil
Ja jsem tedy s IE7 problem nikdy nemel a to jsem delal i slozitejsi weby (vetsinou se jedna o doladovani marginu v ie6).
Pozicovani provadim tak ze vnejsi div je relativne pozicovani a ten ktery chci pozicovat (vnoreny div) je absolutne a odsazuje se od vnejsiho s relativnim pozicovanim.

Do kodu koukam a koukam ale vidim jen div "dolu" ktery ma absolutni pozici ale relativni pozici ma div az "obal-y" a taky to tak funguje -> ie7 se podle neho ridi.
Navic tohle by se dalo resit i pomoci floatu + paddingu / marginu.
Simba
Profil
- Pozicovani provadim tak ze vnejsi div je relativne pozicovani a ten ktery chci pozicovat (vnoreny div) je absolutne a odsazuje se od vnejsiho s relativnim pozicovanim.

Ano, tímto způsobem to řeším přeci také. Rodičovský blok <div id="obal-y"> má nastavenou vlastnost position: relative, aby uvnitř absolutně pozicovaný blok <div class="dolu"> neutekl někam mimo mnou vytyčené území.

- Do kodu koukam a koukam ale vidim jen div "dolu" ktery ma absolutni pozici ale relativni pozici ma div az "obal-y" a taky to tak funguje -> ie7 se podle neho ridi.

Relativní pozici má "až" <div id="obal-y">, protože pozicuji ještě to menu, kdybych použil vlastnost position:relative u jiného bloku, tak se mně tam přesune i to menu. A ještě jednou připomínám, že se podle mě jedná o úplně normální zápis - jen IE7 s tím má pro mě naprosto nepochopitelně problém.

- Navic tohle by se dalo resit i pomoci floatu + paddingu / marginu.

Chceš-li mít jako já tlačítko s fotkami naražené vždy úplně dole, tak si s tvými vyjmenovanými vlastnostmi nevystačím. Nezapomeň, že si uživatelé mohou zvětšit písmo..., takže jediné řešení vidím v absolutním pozicování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0