Autor Zpráva
SkIpPeR
Profil
Ahoj, mám problem s tím že chci dát pod text v určitém divu pozadí (vlevo nahoře), a až ten div bude končit, tak vpravo dole.
<div id="main">
  Nějaký text
  <div id="main-foot"></div>
</div>

#main {width : 700px; float:left; background: url(images/main.jpg) no-repeat;}
#main-foot {width : 600px; height: 420px; float:right; background: url(images/main2.jpg) no-repeat;}

Ale potřeboval bych, aby ten text byl na tom obrázku
Ukazka
EMP
Profil
background: url(images/main.jpg) no-repeat left top;
background: url(images/main2.jpg) no-repeat right bottom;
SkIpPeR
Profil
Díky moc.
Nevíte prosím proč mi to nebere pseudotřídu :first-letter
Odkaz na css

Navíc se tam teď nezobrazuje main.jpg
panther
Profil
SkIpPeR:
Navíc se tam teď nezobrazuje main.jpg
ano, tento zápis background: url(images/main.jpg) no-repeat left top; přebíjíš hned následnou deklarací background: url(images/main2.jpg) no-repeat right bottom;}; jednomu elementu lze nastavit jedno obrázkové pozadí.

Nevíte prosím proč mi to nebere pseudotřídu :first-letter
first-letter
SkIpPeR
Profil
A jak to tedy udělat, aby tam byly dvě pozadí, s různou výškou elementu?
panther
Profil
SkIpPeR:
dát druhé pozadí jinému elementu, třeba rodiči. Nevím, jak to má vypadat, proto těžko konkrétně radit.
SkIpPeR
Profil
vypadat to má asi takhle - vlevo nahoře u hlavního obsahu stránky, je takovej ten "flek-1" a jak končí ten text tak pod ním je taky "flek-2", kterej navazuje na patičku

EDIT: web trochu aktualizován, teď se zobrazuje pozadí (obrázek vlevo nahoře pod textem Lorem Ipsum), ale jak do toho vnořit (pod text) obrázek pozadí vpravo dole podle obrazku
panther
Profil
SkIpPeR:
druhé pozadí dej třeba k body. Osobně bych volil jedno k html, druhé k body, ale když už to máš takhle, taky to jde.
SkIpPeR
Profil
No nic vyřešil jsem to jinak, ale díky za pomoc ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0