Autor Zpráva
Akali
Profil
Dobrý den, ahoj. Potřeboval bych poradit s problémem, nad kterým sedím už půl dne. Mé znalosti css nejsou ještě ani 50% a proto žádám vás, odborníky.. Více napoví obrázek. Bohužel nemám nainstalované IE6, takže to v něm nemůžu vyfotit. Fotka je z FF
Aktuální chybující http://kamilss.velkyberanov-fotbal.cz/sortiment/postel/


budu rád za rady! Děkuji :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Akaliho:
Nevejdou se ti sloupce vedle sebe, protože levý sloupec má šířku 410px, ty boxy v pravém sloupci jsou široké 600px (= width) + 3px (= border-left-width) + 3px (= border-right-width) a pravý margin máš 10px, což dává dohromady 1026px — a to je víc než šířka obalujícího elementu (1024px). Mimochodem, to je dost divná celková šířka — tak akorát, aby se nevešla do okna o šířce 1024 pixelů.

Bohužel nemám nainstalované IE6
Já také ne, k té diagnóze stačí kalkulačka, není potřeba prohlížeč.
Akali
Profil
ALe proč se to tedy v ostatní prohlížečích zobrazuje tak, jak má..

Okna tedy zmenším, zítra zkouknu v IE6 a dám vědět. Mockrát děkuji za čas!
Trejpa
Profil
Akali:
ALe proč se to tedy v ostatní prohlížečích zobrazuje tak, jak má..
Proto: http://www.webylon.info/K.10

Tvůj problém by mělo vyřešit tohle na prvním řádku v kódu:
<!DOCTYPE HTML>
Bubák
Profil
Co mi uniká? Vždyť IE6 obsahový box-model umí a podle použité DTD by měl být ve standardním režimu, takže by měl použít obsahový box model.
Když si ve Firefoxu, přesněji v Developer toolbaru přepnu box-model na okrajový, tak se sloupce vedle sebe vejdou.

Dodatek:
Chamurappi To o pár minut později vysvětlil.

Akali:
Napříč prohlížeči mi "poletují" oranžová tlačítka "Více".
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu:
Momentálně deklaruje <!DocType html public "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"> — už je ve standardním režimu.


Reaguji na Akaliho:
proč se to tedy v ostatní prohlížečích zobrazuje tak, jak má
Protože neroztahují šířku elementu podle potřeby, dovolí ti dát širší do užšího, aniž by ho ovlivnilo rozložení plovoucích prvků, přestože to pak vyčuhuje (docela viditelně). Explorer 6 přistupuje k nastavené šířce stejně, jako všechny prohlížeče přistupují k šířce tabulkových elementů.
Akali
Profil
Bubák:
Poletují, protože mám nastavenou jinou pozici u a.informace_odaz a a.informace_odaz:hover
Vím o tom, měl jsem toho dneska plnou hlavu a pokračovat budu až zítra. :-)

Takže nyní, když jsem to o 100px (myslím - dal jsem raději víc, pak to natáhnu) zkrátil by to mělo fungovat. Je to tak?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0