Autor Zpráva
tumlik
Profil
Dobrý den
Potřeboval bych napozicovat v CSS vyhledávací formulář, který překrývá obrázek, který jsem si vytvořil aby designově ladil z ostatními přostředím na stránce.
Do CSS oddíl headr jsem umístil toto:

#searchform 
{
    background:url('images/searchbox.png') transparent no-repeat;
    width:256px;
    height:49px;
    position:relative;
      
    
} 
#searchform FIELDSET 
{
    border:0px solid black;
} 
#searchinput, #searchsubmit 
{
    color:white;
    border:0px solid white;
    background-color:transparent;
    padding:0px;
    margin:0px;
    position:absolute;
} 
#searchinput 
{
    width:152px;
    top:120px;
    left:700px;
   
}
#searchsubmit 
{
    top:118px;
    left:875px;
    width:68px;
} 
#searchinput, #searchsubmit 
{
    border:1px solid white;
}

poslední řádek kde je vlastně ten rámeček přijde po tom napozicování odstranit takže tam bude jen "hledaný výraz a dále hledat"

Nejsem schopen dostat to pozadí které je momentálně v levém horním rohu jakoby pod ten formulář, pokud search input a searchsubmit napozicuji pomocí left a top do toho levého rohu kde se to pozadí momentálně nachází tak je vše OK problém ale je, že já bych to chtěl v pravém spodním rohu.
Otázka zní jak na to? je to na těchto mých stránkách http://www.tumlikovo.cz/
díky moc, věřím, že někdo pomůže

Moderátor Davex: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
tumlik
Profil
Takže se mi to podařilo uděat po několika pokusech ,,, to první za relative dát top a left a nesměl jsem pozicovat zvlášť searchinput a searchsubmit.
Bohužel větší problém, je ten, že mi to nevyhledává. Web jede na wordpress a je tam v šabloně jen formulář který jde vkládat jen do widget.
Proto jsem musel vložit tento jednoduchý formulář přímo do headr.php
<form id="searchform" action="search.php" method="post">
    <fieldset>
        <label for="searchinput">
            <input id="searchinput" name="search" value="Hledaný výraz..." onfocus="this.value=(this.value=='Hledaný výraz...')? '' : this.value ;" type="text">
        </label>
        <label for="searchsubmit">
            <input id="searchsubmit" name="submit" value="Hledat" type="submit">
        </label>
    </fieldset>
</form> 

aby se mi to zobrazovalo, bohužel nevím jak zajistit aby mi to vyvolalo search.php a hledalo to na mém webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0