Autor Zpráva
mrafec
Profil *
Zdravím,
pokud je tady na foru tento problem už vyřešený, tak se předem omlouvám.Mám 3 divy. Prostřední má mít šířku 1000px, levý a pravý si mají šířku dopočítat tak, aby tyto 3 divy zabíraly 100% šířky stránky. Snažím se docílit přesně tohoto efektu. Problém je, že tento příklad, co jsem našel funguje perfektně pokud má prostřední div šířku 400px. Jakmile šířku zvětším, prostřední div se začne posouvat směrem doprava. Myslím si, že to je tím, že u prostředního je position:absolute a left=50%. Nevím si rady. poradí někdo? Předem děkuji.
pavuk
Profil
To je podivný řešení... nejjednoduší by bylo divu #prvni a #treti dát width: 10% a všem třem divům float:left a prostřednímu kolik chceš, třeba těch 1000px. Ovšem v kódu musí bejt "prvni" "druhej" "treti", to "position:absolute" je zbytečný
Trejpa
Profil
mrafec:
Vycentrování prostředního bloku ve tvém příkladě ovlivňují tři rozměry: šířka (tu si zvolíš), pozice zleva (ta je 50 %) a levý záporný margin, který vypočítáš jako polovinu šířky (tedy -500px). Nicméně prostřední blok překrývá ty postranní, takže pokud budou mít nějaký obsah, tak ho nebude (částečně) vidět. Chce to najít jiné řešení.
mrafec
Profil *
díky, nedošlo mi že musím dát margin polovinu šířky. Boční divy budou bez obsahu, pouze z každé strany jiná barva, protože v prostředním je přechod. Díky moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0