Autor Zpráva
axis
Profil
Má takovej problém s takovejma tlačítkama co jsem si stvořil...fungujou dobře jak v IE tak i v opeře ale ve firefoxu mi nejedou a ještě maj špatně zformátovanej ten text co na nich má bejt.. tady kód:

<style>
a.leve {font-weight: bold; text-decoration: none; color: gray; background-image: url(images/butt.jpg); width: 140px; height: 35}
a.leve:hover {font-weight: bold; color: orange; background-image: url(images/onbutt.jpg); width: 140px; height: 35; position: relative; top: 3px}

.absolute {position: relative; z-index: 1; left: 0px; top: 6px; width: 140px; height: 35px; background-image: url(images/butt.jpg); padding: 0}
.absolute:hover {position: relative; z-index: 1; left: 0px; top: 9px; width: 140px; height: 35px; background-image: url(images/onbutt.jpg); padding: 0}


#1 {text-align: center; position: relative; top: 6px}
</style>


<div class="absolute"><a class="leve" href="index.html"><p id="1">Hlavni</p></a></div>

nemáte někdo nějaké konstruktivnější řešení? něco lepšího?
peta
Profil *
toto neni validni zapis idecka:
id="1"
idecko nesmi zacinat cislici, nicmene i presto to nevadi

Co to ma presne delat? Ten kod je totiz napsany naprostro strasnym zpusobem. Navic pulka z neho chybi, treba je chyba i tam

Zkousel jsi www.validator.com/lite/ ? Aby se neztracel cas, jestli to neni validni
axis
Profil
no jsem si vědom jak je to strašně napsaný tj :) spíš jestli někdo nemá návrh jak to přepracovat..

má tam být text na pozadí textu má být takové modré tlačítko a po najetí myší má tlačítko i s textem poskočit dolu...

jenze ve firefoxu to jaksi neposkoci a text je jinde nez kde ma bejt..uplne nahore toho tlacitka.. a ne ve stredu tlacitka (mysleno horizontalne) kde ma bejt...
Radek Hrabůvka
Profil
Hoď to celé na web a napiš sem adresu. V odkazu nemůže být odstavec, protože jen odhaduji, co přesně chceš, typoval bych, že správně bude <span>.
id může být na stránce pouze jednou, jinak se má použít třída, pochybuji, že vudeš mít jen jeden takový odkaz.
Chamurappi
Profil
V HTML změň id odstavce tak, aby začínal písmenem, jinak pro něj Mozilla stylový předpis ignoruje. Do předpisu pro a.leve přidej display: block;. Mělo by to vyřešit problém.

K tomu, co doporučuje peta: Aby se neztrácel čas, vykašli se na validátor :-)
peta
Profil *
Chamurappi Peta doporucuje to cele prekopat a zvalidovat :)
axis Super, ten popis je vyborny

<div class="menu">
<a href="#">aaa<br /></a>
<a href="#">aaa<br /></a>
<a href="#">aaa<br /></a>
</div>

CSS
.menu {width:6em}
.menu a {display:block;width:100%;border:2px solid;border-color:#ccc 888 888 ccc;background:#d5d5d5 url("obrazek.jpg")}
.menu a:hover {border-color:#eee bbb bbb eee;background:#f0f0f0 url("obrazek.jpg") 0 100%}
/*cili hover pomoci posunu obrazku doprava*/

Samozrejme bez stranky nebo obrazku, jak by to melo vypadat, se da jen tezko odhadnout...
axis
Profil
diky lidicky...tlacitka jsem docela hodne predelal a uz jsou funkcni..validni nejspis ne:) sem nezkousel..podstatny je ze jedou ve vsech prohlizecich (testovano IE 6.0; Opera 8.02 i Opera 8.5; Firefox 1.06) a to je to nejpodstatnejsi...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0