Autor Zpráva
va-zo
Profil *
Zdravím,
mám menší problém, nevím proč se mi nechce v Opeře zobrazovat malé písmo, které má velikost 4 nebo 5 px (teď přesně nevím) a zobrazuje se jako normálně velké a tím rozbourává layout. Přitom v ostatních prohlížečích je vše v pořádku.
Problém je se záložkami v záhlaví stránky:
http://www.vhprint.cz/sdhnahorany/index1.php
Mohl by jste mi někdo pls poradit, jak odstranit tento problém. Předem díky.
panther
Profil
va-zo:
ani mě ve FF se nezobrazuje malé písmo - naštěstí existuje něco jako „Minimální velikost fontu“ v nastavení prohlížeče. Proč se snažíš o text, který stejně nemá být vidět?
margin
Profil *
va-zo:
Nikdy pls nespoléhej na velikost písma, dá se změnit.

Spusť prohlížeč Opera
V menu projdi: Nástroje > Nastavení > Pokročilé volby > Písma > Minimální velikost písma (v pixelech)
Pravděpodobně tam máš 9, nastav třebas 0
Zkus přesvědčit "operáky", ať udělají totéž, co ty

panther:
ani mě ve FF se nezobrazuje malé písmo - naštěstí existuje něco jako ‚Minimální velikost fontu‘ v nastavení prohlížeče.
Jenom upřesnění, Firefox, na rozdíl od Opery, má ve výchozím nastavení "Minimální velikost fontů" vypnutou.
xmark
Profil
Budu trochu offtopic, ale chtěl bych poznamenat, že nejvyšší rozumný počet položek menu je nějakých 6, možná 7, ale určitě ne 16. Menu není něco, co by měl člověk pročítat (v tomto případě navíc s lupou v ruce), musí to být něco, kam se podívám a vidím. Hned.
va-zo
Profil *
margin:
"V menu projdi: Nástroje > Nastavení > Pokročilé volby > Písma > Minimální velikost písma (v pixelech)"
Díky!

Jinak dříve web měl asi jenom 7 položek menu a také byla velikost písma v záložkách v záhlaví stránky na normální úrovni (tuším že 12 px). Ale bohužel postupem času zadavatelé chtěli, přidat další a další sekce, které v daný čas nešly nějak logicky svázat do jednotlivých podkategorií menu... :-( Což mělo za následek zmenšení písma, jinak by se mi záložky na jeden řádek nevešly a proto má "normální" velikost pouze aktuální záložka a ostatní jsou o hodně zmenšené a to je důvod, proč jsou nečitelné.

Jinak záložky v záhlaví stránky neslouží jako navigace, ale pouze je to informativní prvek, který upozorňuje na které stránce se zrovna nacházíte (mají to být něco jako záložky v knížce), proto podle mě (chápu, že můžete mít jiný názor) není zrovna závažná chyba, když ty neaktivní nejsou v daném okamžiku čitelné. ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0