Autor Zpráva
Frozen
Profil
Zdravím,
přemýšlím nad nesmrtelností chrousta a tak mě napadlo, že si předělám jedny stránky a chtěl jsem vše dostat do sprites (resp. jsem chtěl nacpat všechny obrázky do max tří: 1x jpg, 1x gif, 1x png), ale teď jsem narazil na problém, který nevím jak řešit, tak doufám, že mě někdo nakopne…

Jde mi o obrázky(1px široké), kterým nechám repeat-x. Dají se nějak dát do tohoto souboru, který má třeba šíři 1000px, protože je tam i logo… . Vzhledem k tomu, že jsem se zatím setkal s tím že u sprites se nastavuje pozice (horní okraj a vzdálenost levého kraje od kraje obrázku) a šíře je limitována v mém případě divem (který se roztahuje procentuelně…).

Napadlo mě vytvořit přímo pro takové obrázky samostatný jpg o 1px šíři, ale to už bude další obrázek (tudíž 4tý).

Jde to tedy řešit nějak jinak než vytvořením 4tého obrázku? nebo opravdu pro repeat-x musím vytvořit obrázek o 1x šíři?…
Předem děkuji za jakékoli poznatky.

Moderátor Chamurappi: Titulek „CSS sprites“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
jenikkozak
Profil
Asi by stálo za úvahu, zda je server skutečně tak hodně vytížený, že je nutné dlouho váhat nad vytvořením čtvrtého souboru. V takovém případě by stálo za úvahu, jestli skutečně jsou na dané stránce potřeba obrázky ve formátech jpg, png i gif. Možná jeden z nich nebude potřeba, po vytvoření dalšího obrázku budou tedy tři.
Spíše by mě zajímalo, jak bys řešil situaci, kdy bys potřeboval na pozadí obrázek opakovat jak horizontálně, tak i vertikálně. Tam také snad jiná možnost než vytvoření nového obrázku není.
Frozen
Profil
Zatím vertikální opakování nemám, ovšem určitě by to musel být zas obrázek 1px vysoký. Mno to je ten problém, že všechny formáty tam "musí" být. V případě textových obrázků jsou použity gify u obrázku, obrázek který má stín a průhledné pozadí (png) je jen jeden, ale počítám raději do budoucna, že se mohou vyskytnout i další. JPG jsou ostatní, kterých je samozřejmně nejvíce. Každopádně děkuji za reakci, sprites nepoužívám dlouho, tak jsem chtěl hlavně vědět jestli mi neuniklo, jak se dají zapsat obrázky k ostatním, které neslouží pro repeat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Frozena:
Jde mi o obrázky(1px široké), kterým nechám repeat-x.
Takhle malé opakující se obrázky dokážou pořádně zbrzdit zobrazování, nemá smysl je používat, protože rozměrově stokrát větší ekvivalent je jen nepatrně datově větší.

Dají se nějak dát do tohoto souboru, který má třeba šíři 1000px, protože je tam i logo
Klidně ho natáhni na 1000 pixelů.

Jinak žádné zázračné řešení, jak vyzobnout kousek obrázku a ten opakovat, není.
Frozen
Profil
Chamurappi:
Oki, zkusím to jak to poběží. Dík za odpovědi

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0