Autor Zpráva
Vojtan
Profil *
Vytvořil jsem tabulku se zaoblenými okraji, mám tedy 3 sloupce z toho 1. a 3. mají 3 řádky - první a poslední je s obrázkem zaobleného okraje a prostřední řádek je normálný výplň tabulky. Druhý sloupec je také jenom s výplní o jednom řádku.

Mám tento problém - když vypisuji delší text do druhého sloupce tak se mi tabulka roztahuje, ale ne druhý řádek s výplní jak bych chtěl, ale poslední, takže se mi posunuje spodní okraj tabulky a nad ním je bílá mezera. Zkoušel jsem nastavit u prvního a posledního řádku pevnou výšku, ale nepomohlo to. Ty zakroucené okraje jsou velké, proto u druhého sloupce je pouze jeden řádek, aby text nebyl moc odsazený shora a zespoda.

Jde nějak nastavit, třeba přes CSS, aby se roztahovali pouze ty řádky s výpní a ty s okrajeme zůstaly stejné?
panther
Profil
Vojtan:
Jde nějak nastavit, třeba přes CSS, aby se roztahovali pouze ty řádky s výpní a ty s okrajeme zůstaly stejné?
ano, buňkám lze samozřejmě nastavit rozměry. Více na http://www.jakpsatweb.cz/html/tabulky.html#td. Fungují i CSS alternativy, a sice width a height.

Výšku stačí zadat jedné buňce v řádku, šířku jedné buňce ve sloupci (ostatní se roztáhnou podle nich).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0