Autor Zpráva
pajajezek
Profil *
Ahoj, jde nějak udělat přes CSS nebo něco jiného abych mohl mít 2 pozadí v jedné buňce? buňka je široká přes celou obrazovku a já chci jeden obrázek vlevo a druhý vpravo (ten naproti je zrcadlově otočený) a <td> se bude měnit podle šířky stránky.

Děkuji.
panther
Profil
pajajezek:
přes celou stránku bude tabulka? To se mi nezdá (ano, asi budeš dělat tabulkový layout).

budeš si muset poradit jinak, dvě pozadí jednomu elementu dát nelze. Dej jedno třeba k html a druhé k body.
pajajezek
Profil *
vypadalo by to takto http://novy.webpark.cz/n/ a já to chci dát do tý hlavičky.

PS: počítadlo počítá každej refresh, mam to z testovacích důvodů ;)
pajajezek
Profil *
že bych to udělal že to v elementu by bylo pozicováno doprava a to v html by bylo přes celou stránku a bylo by napozicovaný do toho místa napravo?
pajajezek
Profil *
edit.. poslední slovo nemá být napravo, ale nalevo
Trejpa
Profil
pajajezek:
Celý obsah buňky můžeš obalit blokem, který bude mít na pozadí druhého králíka.
.hlavicka div { height: _výška-buňky_; background: url(kralik-l.png) left top no-repeat; }
<td class=hlavicka><div>Hlavička</div>



Také tam můžeš vložit malý plovoucí blok:
.hlavicka span { float: left; width: _šířka-králíka_; height: _výška-buňky_; background: url(kralik-l.png) left top no-repeat; }
<td class=hlavicka><span></span>Hlavička 



Nebo bys mohl přidat další dvě buňky jen na krajní králíky, buňce s obsahem a patičkou přidat dvě do colspanu a případné nezobrazení mřížky vyřešit vhodným umístěním elementů colgroup, col a mřížkového atributu tabulky rules.


Nejjednodušeji stačí oba králíky vložit jako obrázek a nechat je plavat, každého k jedné straně.
pajajezek
Profil *
paráda :) díky moc.. to jsem si vůbec neuvědomil :)
katzenprintz
Profil *
Zdravim, mozna mam podobny problem jako pajajezek: pouzil jsem taky tabulkový layout - potreboval bych, aby se logo se psem (které je v této fázi součástí pozadí - tj. sloučené s pozadím) zobrazovalo vždy uprostřed stránky a aby zároveň bylo druhým pozadím (jako gif s průhlednou vrstvou nebo png). Podotýkám, že jsem totální amatér, takže nejjednodušší řešení jsou vítána. Díky.

http://chodskajunta.cekuj.net/
panther
Profil
katzenprintz:
mozna mam podobny problem jako pajajezek
a řešení bude úplně stejné. Přečti si odpovědi výše (mojí a Trejpovu), v jedné z nich se skrývá odpověď.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0