Autor Zpráva
Petr Novák
Profil
Prosím o radu, Stránka http://stuart.czweb.org/ se v IE zobrazuje nejprve s barevně nastaveným pozadím, při překliku na panelu výběru problikává nejprve barevné pozadí, pokud background-color a hodnotu barvy vymažu, překlikává stránka bíle.. v mozzilla a google chrome funguje plynulý přechod.přímo na image...při načítání a i z odkazu na odkaz v panelu výběru bez přerušení.

Po výmazu background-color + hodnota

font-family: "Trebuchet MS", Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 0.8em;
background-image: url("../images/background.jpg");
background-repeat: repeat;
background-attachment: scroll;

takto zapsáno v externím css...
Plaváček
Profil
Petr Novák:

Obrázek na pozadí je datově příliš veliký (skoro 2 MB), pak je pochopitelné, že prohlížeči (většinou se tak chová IE) chvíli trvá, než ho vykreslí a umístí na definovanou pozici. Pohraj si s kompresí.

Pokud nenastavíš barvu pozadí, zobrazí se uživateli před načtením obrázku výchozí barva pozadí jeho prohlížeče (nebo systému), v případě IE většinou bílá.
Petr Novák
Profil
Plaváček:
Tak o tom jsem, už taky někde četl, jak se to cacheování provádí? Nebo nešlo by to obejít třeba jiným grafickým formátem u obrázků, který by byl znatelně menší? ted jsem tam vložil třeba flash animaci.. a u ní je vidět..jak sse načítá pozadí i v mozzille.. malinko to přeblikne.. na barevné pozadí, ale jinak to docela jde.. Díky za rady.. začíínám s webem.. učím se.
Petr Novák
Profil
Plaváček,
Jsem asi omylem vložil začátek textu , určeného na jinou diskusi..ted jsem si toho všimnul :)) to je samý ctrl--v ctr-l c :)) Někdo psal o cache, paměti, ale já nevím , jak to myslel, jestli nastavení cache v prohlížeči.. jako v mém.. nebo nějaká úprava v code...css...? " Tak o tom jsem, už taky někde četl, jak se to cacheování provádí? " Taky jsem někde četl, že to může ovlivnovat.. začátek html codu... nastavení Doctype...

S tou kompresí si měl namysli, změnit velikost toho obrázku.. nebo použít jiný dovolený formát? V čem se prosim tebe dá snížit velikost obrázkového souboru...
margin
Profil *
Obrázek je velký, jako kráva, jak datově, tak rozměrově. Doporučil bych použít menší obrázek a opakující se pozadí.
Petr Novák
Profil
margin:
Kterej formát obrázku se zachovalým rozlišením je nejmenší? když to zmenším, nebude to ono.. bude se to opakovat a překrývat..když to hodím do gifu..bude se to opakovat, aby se to roztáhlo, ale bude se to jen překrývat..
Petr Novák
Profil
margin:
Obrázek má rozlišení 1052*774 2 mb...
margin
Profil *
Petr Novák:
Obrázek má rozlišení 1052*774 2 mb...
Kecáš, obrázek http://stuart.czweb.org/images/background.jpg má 3 000 x 2 208 pixelů, 1,9 MB (1 990 580 bajtů). Asi si ho prohlížíš zmenšený prohlížečem a prohlížeč ti hlásí zmenšené rozměry.
Petr Novák
Profil
margin:


A jooo... díky.. prohlížel jsem to v infarview, nekouknul jsem se na vlastnosti..
Petr Novák
Profil
Petr Novák:
Tak jsem to zmenšil, ale moc to nepomohlo v exploreru to přeblikává pořád.. a ted jsem si všiml, že mi ve firefoxu stránka přeskakuje do strany.. u exploreru, ale ne... co toooohle může.... vyřešit?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0