Autor Zpráva
j0hny
Profil
Zdravím,

Lámu si s tím hlavu už dlouho a nepřišel jsem na řešení. Možná mě někdo budete proklínat kvůli tak jednoduché věci, ale já na to prostě nepřišel (weby dělám už docela dlouho, ale IE mě vždy překvapí)

Mám div, který má výšu řekněme 15px a šířku 500px. Mám v něm pozadí o stejných rozměrech. Lidské prohlížeče (všechno kromě IE) to zobrazí v pořádku se zadanýma hodnotama. Jen IE si dělá co chce a ať nastavím jakoukoli výšku, vždy udělá div vysoký přes 20px a začne pozadí opakovat. To je nepřípustné, protože je to součást designu.

CSS zápis:

.content-top
{
width: 500px;
height: 15px;
background-image:url(graphics/content-top.png);
}

IE vždy předělá výšku na 20px, i když jí zadam třeba 0px.
Kdyby měl někdo náladu se tím zabývat, budu Vám neskonale vděčný. (a kdyby chtěl někdo provéct atentát na microsoft, rád se přidám!!! :-) )
Pebrach
Profil *
Napadlo mě, vyplnit tento DIV mezerou a nastavit ji velmi malý font-size. Mám teorii, že Explorer zadává minimální výšku divu tak, avy se tam vlezl případný text o nějaké defaultní velikosti. Třeba to pomůže ;-)
margin
Profil *
j0hny:
Kdyby měl někdo náladu se tím zabývat, budu Vám neskonale vděčný.
Zabývat se čím? Kouskem kódu, ze kterého se nedá skoro nic poznat? Ještě štěstí, že má věštírna otevřeno.
Příště dej odkaz na živou ukázku.

Používáš takový !doctype, že IE máš ve quirk režimu, více třebas na www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
IE ve quirku výšku chápe jako minimální a předpokládá, že v bloku bude text, pro který vyhradí místo.

Řešení je několik, dvě jsou jednoduchá, výběr nechám na tobě.
Můžeš deklarovat pro "problémový blok" nulovou výšku písma vlastností
Koukni na overflow, pokud dáš hidden, tak de blok bude chovat, jak potřebuješ.
j0hny
Profil
Vyřešeno!

Stačilo nastavit velikost textu na 0px. Díky za odpovědi ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0