Autor Zpráva
Pavel817
Profil *
Je možné nastavit vlastnost
height
pro FF aby to fungovalo stejně jako v IE nebo něco dělám špatně? Na této stránce musím pro FF nastavit jinou hodnotu
height
než na této stránce. Pro IE stačí všude nastavit
height: auto;
a je to všude bez problémů bez ohledu na délku tagu
div
. Když to samé nastavím pro FF je to špatně. Je to normální nebo se to dá udělat ještě jinak? Díky za radu.
Davex
Profil
Pavel817:
Toto chování je normální. V kompatibilním vykreslovacím režimu používá IE jiný box model než ostatní prohlížeče. Řešením je přepnutí do standardního režimu nebo sjednocení box modelu.

Krom toho stačí používat za plovoucími elementy čistič clear: both a výšku nemusíš nikde nastavovat.
Pavel817
Profil *
Dík. Zkusím se v tom orientovat a hlavně vyzkouším.
Pavel817
Profil *
Nevím jestli jsem to správně pochopil. Zkoušel jsem změnit deklaraci dokumentu ale nic se tím nezměnilo :( Budu muset zkrátka každou stránku (fotogalerii) nastavit pro FF ručně :(
Davex
Profil
Pavel817:
Výška se nemusí vůbec nastavovat, když se použije ten čistič nebo se obalovému bloku plaváčků nastaví overflow: hidden - výška se potom sama roztáhne podle obsahu. Prostuduj si Jak funguje „float“ a „clear“.
panther
Profil
Pavel817:
Zkoušel jsem změnit deklaraci dokumentu ale nic se tím nezměnilo
první řádek vyhoď a nahraď jej tímto - <!doctype html>. Dále, jak píše Davex v [#5], který mě předběhl.
Pavel817
Profil *
Změnil jsem deklaraci dokumentu, v css jsem nastavil
height: auto
a výsledek je tady :( Nemyslím si, že jsem něco zanedbal. Asi tudy cesta nevede.
panther
Profil
Pavel817:
height: auto je defaultní hodnota, nemusíš ji tedy nastavovat.

Pozapomněl jsi na to, co psal Davex v [#5], a co bude problém řešit - přidat overflow: hidden k #novinky.
Pavel817
Profil *
No jo, ono to funguje :) Díky moc. Teď už jenom doladit validitu a je to paráda. Vlastnost "float" a "clear" si radši ještě určitě zopakuju. Ono mi to určitě neuškodí :-)
Pavel817
Profil *
Akorát teď koukám, že mi někam "ujelo" hlavní menu :( Ale asi by to mělo spravit když nastavím deklaraci dokumentu u všech stránek a menu jen prostě posunu na své místo. Alespoň doufám, že to tak bude ;-/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0