Autor Zpráva
Mat
Profil *
Dobrý den,
snažím se vytvořit 3 sloupcový layout, ale mám problém se třetím sloupcem. Nedaří se mi nastavit mu obtekání tak, aby vždy neposkočil dolů.
Dále se snažím udělat aby "levy-sloupec" a "pravy-sloupec" protahovali svoje pozadí a byli stejně dlouhé jako obsah za předpokladu že obsah je pokaždé jinak dlouhý a to už vůbec netuším jak na to."

Web
http://eldamar.ic.cz/2-sloupce/

CSS
http://eldamar.ic.cz/2-sloupce/style.css

Děkuji za nápady.
panther
Profil
Mat:
dej všem třem sloupcům levý float, u prostředího tedy odeber ty velké boční marginy.

Pozadí se dělá obrázkem na společném rodiči, tedy .obsah, zároveň mu přidej i overflow: hidden, abys ukončil obtékání.
Mat
Profil *
To jsem předtím taky zkusil, ale vyšlo mi to to samé co teď -> Levy, stredni, a pravy sloupec jsou sice vedle sebe ale paticka a oddelovac pod menu to naprosto rozhodí nesmyslně.
panther
Profil
Mat:
přečti si ještě jednou celé a pořádně, co jsem napsal v [#2].
Mat
Profil *
Asi jsem natvrdlej, ale i když asi špatně, tak jsem použil u patičky float, abych to aspon nějak vyčešil.

panther:
dej všem třem sloupcům levý float, u prostředího tedy odeber ty velké boční marginy.

.levy-sloupec -> má levý float
.pravy-sloupec -> má levý float
.texty -> má levý float a už nemá marginy
panther
Profil
Mat:
v [#5] jsi odcitoval krásně část mého příspěvku. Tu druhou, a podstatnou, která problém řeší, jsi přeskočil. Takže znovu: společnému rodiči, tedy .obsah, přidej overflow: hidden, abys ukončil obtékání.
Mat
Profil *
To tam mám přidáno hned jak jsi napsal a výsledek stejný.
.obsah {
border:0;
background-color: #FFFFFF;
width:1000px;
height: auto;
min-height:800px;
margin:0px;
padding:0px;
overflow: hidden;
}
panther
Profil
Mat:
styluješ .obsah, ale v HTML máš class="Obsah", proto žádný ze stylů uváděných v [#7] není aplikován.

Min-height vyhoď, ta deklarace je zbytečná. Při nízkém obsahu dělá jen kilometr volného místa. Zbytečně. Height: auto je defaultní hodnota, netřeba ji uvádět... a tudíž ji můžeš též odmazat.
Mat
Profil *
Stupidní chyba. Omlouvám se, to jsem si mohl zjistit.

Dkuji moc za pomoc. Vyřešeno

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0