Autor Zpráva
tayneyT
Profil *
zdravim,

mam problem se submenu. hlavni menu je OK ale ve chvili kdy zobrazim submenu které je širší než menu samotné , hlavní menu se relativně posune na šířku submenu. Mohli bby jste mi pomoci prosím jak docílit tzv " zafixování " menu hlavního??

problém řeším u realizovaných www.strnaddesign.eu

dekuji za pomoc
1Pupik1989
Profil
Co zkusit position:absolute pro span?
tayneyT
Profil *
to jsem zkousel bohuzel to neni ono :-) neboj .... jen tak bych se neptal...
tayneyT
Profil *
tayneyT:

posilam aktualni stav a rda byla jiz vyzkousena uz drice
ul#topnav li span {
	float: left;
	padding: 12px;
	position: relative;
	left: 10px; top:10px;
	display: none; /*--Hide by default--*/
	width: auto;
	background: #dcdada;
1Pupik1989
Profil
Já se kdysi inspiroval jedním Demem. Je to krásně popsaný a jednoduchý, tak na to mrkni :)
panther
Profil
tayneyT:
to jsem zkousel bohuzel to neni ono :-)
zrovna absolutní pozice je pro tento případ vhodná. Co se ti na ní nelíbilo?

Mě tam spíš znepokojuje ten <span>, měl by tam být vnořený seznam.
tayneyT
Profil *
Nooo to jsou Tutorialy atd... OK .

Prijmu samozrejme rad i jine rady na vyreseni. dekuji
tayneyT
Profil *
tayneyT, panther:
pokud dam tu pozici absolutni vypada to takto coz me nejde stale preklenout prave....

www.strnaddesign.eu
1Pupik1989
Profil
S absolutní pozicí to vypadá zhruba Takto
panther
Profil
tayneyT:
samozřejmě musíš celý ten kód trochu upravit. Ale absolutní pozice je správný postup.

Nyní se ti zarovnává submenu k levému hornímu rohu #topnav. Všude, kde se o pozicování píše, se dočteš, kde děláš chybu.
tayneyT
Profil *
panther:
myslis ze by jsi mi dokazal pomoci s tim zarovnani na zaklade uvedeni kodu?
tayneyT
Profil *
panther:
Problem ale je ze kdyz dam pozici absolute tak mam submenu na 1 miste a zobrazuji se mi danne promene pouze v 1 a ja potrebuji pro kazde MENU 1 vysouvaci subnenu zvlast.

dale se mi tim ale ztratila funkcnost a leze se pohybovat v submenu .

dekuji za radu c. 2
panther
Profil
tayneyT:
nastuduj si něco o abs. pozicování, odkud se počítají souřadnice a jak nastavit počátek souřadnicového systému tam, kde ty chceš.

Případně nakoukni do kódu kteréhokoliv webu, který hover menu má - řeší se to všude skoro stejně. S trochou snahy to najdeš, není to nic neřešitelného.
tayneyT
Profil *
Coz to uz mam i vyzkousene ale kdyz zapnu absolute a napozicuju si to tak mam vlastne submenu jen 1 kde se mi meni texty a porad pod jednim napisem menu ... a nee ze by se mi pod kazdem MENU vyjizdelo submenu souvisejici jako v pripade relativni pozice
1Pupik1989
Profil
Tady nejde jen o absolutní pozicování. Tady jde o absolutní pozicování v relativně pozicovaném elementu. Celé ulposition:relative a spany position:absolute
tayneyT
Profil *
1Pupik1989:
Celé ul mám position:relative a spany position:absolute od prvotniho testobvani - teorie hezka ale.... :-)

Ale dekuji za snahu ..
1Pupik1989
Profil
A mě to jde, viz [#9] .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0