Autor Zpráva
honzisko
Profil
Zdravím Vás,

mám problém s kompatibilitou css3 v IE8 a starších verzích. Konkrétně se mi jedná o box-shadow a další doplňky. Ve všech ostatních prohlížečích mi všechny ukázky a testy jedou jak mají ale v Ie ne. Zkoušel jsem googlit a našel jsem jen něco pomocí js. Nevíte někdo, jak by se dal box-shadow na Ie rozjet?

Předem děkuji H.
Plaváček
Profil
honzisko:

Co zkusit třeba tohle řešení? http://css3pie.com/
honzisko
Profil
Díky moc, zkusím na to mrknout:-)
honzisko
Profil
Mám problém s pie.htc . Soubor umístím do kořenového adresáře webu, hodím k němu i testovací html page ale pohužel s odstínem ani rohy se nic nestane...kod mam tento:
  <style>
  .blok {
   width: 900px;
    background-color: #afc4ff;
    text-align: left;
    height: 650px;
-webkit-border-radius:5px;
-moz-border-radius:5px;
 border-radius:5px;
 behavior: url(../pie.htc);
 -webkit-box-shadow:10px 10px 20px #000; 
 -moz-box-shadow:10px 10px 20px #000;
 box-shadow:10px 10px 20px #000; 
 behavior: url(../pie.htc);
  }
</style>

a k tomu tento html
<div class="blok">asd asd</div>


Bohužel nic se nestane a IE8 mi na to nereaguje.poradil by mi někdo? díky :(
Kcko
Profil
Plaváček:
Také to používám, ale zas taková sláva to není. Pokud např. uděláte zaoblený stínovaný buttonek a navěsíte na nej hover akci se změnou barvy pozadí, v IE je deelay a celá akce vypadá prapodivně.
Navíc každý element musí být vždy relativní, jinak to v IE ulítává, případně se CSS3 vlastnosti vůbec nezobrazí

Zkoušel někdo toto? http://www.modernizr.com/
honzisko
Profil
no ja ten pie potřebuju čistě na div ve kterém bude umístěn text, ale pořád se mi v IE nezobrazí...teď jsem také zjistil, že když zadám adresu mého pie.htc do prohlížeče. nic se nezobrazí přičemž na ostatních webech se tento soubor vypíše...tak opravdu už nevím :( ( používám webhosting savana.cz - ale to asi na to nemá vliv...)
honzisko
Profil
Omlouvám se, že tu zase otravuju:) právě jsem přišel na to, že na freehostingu ( wz.cz ) mi to šlape jak hodinky a není stím problém.ale pokud to nahraju na svůj ( savana.cz ) vše do kořenového adresáře jako na wz.cz nefunguje...nevíte jestli je problém v htaccess ( ale na webu ho přímo ještě nemám a je tam klasický id savany. )? Díky :)
Ondra_xxxx
Profil *
Mam mozna takovy hloupy dotaz - je nejaky markantni rozdil, kdyz nactu pie.htc pomoci behaviour pro vsechny elementy jako treba

* {
behavior(pie.htc)
}

a nebo je budu nacitat postupne pro kazdy element zvlast. Muj osobni tip je, ze s hvezdickou to bude asi pomalejsi u nacitani? Jinak mam pomerne obsahly css (cca 2000 radku) a pie.htc potrebuju volat pomerne casto, proto se ptam

Diky.
Gappa
Profil
Kcko:
„Zkoušel někdo toto? http://www.modernizr.com“;

Zkoušel, ale to nedělá nic jiného, než že přidává (tuším) na HTML element třídy podle toho, co daný browser umí, či neumí. Samo o sobě to kulaté rohy nebo stíny nevykouzlí.

Ondra_xxxx:
Mam mozna takovy hloupy dotaz - je nejaky markantni rozdil, kdyz nactu pie.htc pomoci behaviour pro vsechny elementy

Nevím, jak to mají ošetřené, ale používat * selector se nikdy moc nevyplácí. Určitě bude lepší, když PIE nastavíš jen pro elementy, na které opravdu chceš, třeba i přes nějakou třídu, která bude jen přidávat ten behavior.

Pokud to uděláš přes *, tak se PIE bude muset minimálně podívat, jestli v deklaracích není něco, co by měl zpracovat.
Adela
Profil
honzisko:
Zkus z pie.htc odstranit zakomentovaný obsah hned nahoře. Když ti to na wz funguje tak to asi budeš mít dobře nalinkované.
panther
Profil
Gappa:
používat * selector se nikdy moc nevyplácí
důvod?
Gappa
Profil
panther:
důvod?

Málokdy opravdu člověk myslí "všechno" a "vždycky". Pak si vzpomene, že potřebuje udělat výjimku... dědičnost tím taky dostane na frak.
Také se jako důvod uvádí rychlost, ale konkrétní čísla jsem nikde neviděl.

Je naopak nějaký důvod, kdy * používat? Dřív se používal v css resetech, ale to se ukázalo jako chybné řešení. Dokážu si asi představit nějakou situaci, kdy by to použít šlo, ale raději se tomu vyhýbám :)
honzisko
Profil
Tak já jsem již problém se zobrazováním vyřešil. Přidal jsem do souboru .htaccess řádek
AddType text/x-component .htc
a vše teď funguje. Ale známý mi místo css3pie doporučil ten modernizr :-)
panther
Profil
Gappa:
Pak si vzpomene, že potřebuje udělat výjimku
tak ji udělá.
#obsah * {color: red} /* vsechno */
#obsah p {color: blue} /* výjimka */

Je naopak nějaký důvod, kdy * používat?
kdykoliv, kdy potřebuji zaměřit všechny elementy. Tady máš hrátky s barvičkami za pomocí hvězdičkového selektoru. Hvězdička není žádné zaklínadlo, je to selektor jako každý jiný. Je nedoporučováno používat hvězdičkový reset, ne hvězdičkový selektor.
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<style>
body, a {color: black;}
#obsah * {color: red} 
#obsah * strong {color: green} 
#obsah p {color: blue}
</style>
<p>Text, <a href="">černý odkaz</a>, <strong>černý strong</strong>
<div id=obsah>
    černý text, <strong>červený strong</strong>, <a href="">červený odkaz</a>
    <p>modrý odstavec, <strong>zelený strong</strong>, <a href="">červený odkaz</a>
</div>
Další černý text


Jestli chceš na toto téma debatovat dál byť jediným příspěvkem, založ vlastní vlákno a pokračuj tam - příspěvky k tématu odsud tam přesunu. Pokud už nic víc napsat nechceš, nepiš a tady to v klidu zapadne do propadliště dějin.
Petr ZZZ
Profil
panther:
Na 10. řádku, jak je <strong>červený strong</strong>, proč ten strong není zelený?

panther: Díky!
panther
Profil
Petr ZZZ:
zelený není, protože zelené (dle ř. 5) jsou jen strongy, jejichž rodičem je jakýkoliv element (*) zanořený v #obsah. Jinými slovy, strongy, které jsou v #obsah, ale nejsou přímými potomky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0