Autor Zpráva
fleury16
Profil
Dobrý den,
zajímalo by mě jak dát více jednotlivých obrázku na pozadí stránky, ale aby to mohlo byt v css.
Zkoušel sem obalit stránku do více divů, jde to, ale přijde mě to hloupé určitě existují jiná řešení tak jestli víte prosím pište díky moc.
panther
Profil
fleury16:
jednomu elementu jde dát jedno pozadí, na tom nic nezměníš.

určitě existují jiná řešení
ukaž, oč se snažíš a třeba nějaké řešení najdeme. Obecně žádné neexistuje, s konkrétní ukázkou se třeba najde - nejspíše se podaří najít řešení, jak různá pozadí přiřadit již existujícím elementům či web nařezat lépe.
fleury16
Profil
http://mafia.czech-games.net/

třeba tu nahoře a dole ale to je asi udělané přes patičku a hlavičku co?
panther
Profil
fleury16:
samozřejmě.

I když, obávám se, že tohle není ten tvůj web, na který ses ptal a který jsem po tobě žádal. Tenhle konkrétní se dá udělat s pár obrázky a není třeba nikde nic zanořovat, přidávat zbytečné divy, apod.
fleury16
Profil
nevím nebudu tady pidít po linku ale chtěl sem vědět jestli to tak porstě nejak jina jde
rorsach
Profil
Nejsem si jistý jeslti jsem to dobře pochopil, ale to přeci stačí poskládat si celé pozadí (třeba z deseti obrázků) nařezat ho a pak napozicovat přes CSS. Vždy můžeš libovolné měnit, jak potřebuješ. Ideálně třeba ve Photoshopu, nebo Ilustratoru nařezat a nechat si to rovnou vyplivnout jako CSSko.
Bubák
Profil
panther:
jednomu elementu jde dát jedno pozadí, na tom nic nezměníš.
Ale změním: http://teststranek.kvalitne.cz/multiple-backgrounds/
Problém je, že vícenásobné pozadí nefunguje ve starších prohlížečích.
panther
Profil
Bubák:
Problém je, že vícenásobné pozadí nefunguje ve starších prohlížečích.
možná proto píšu, že to nejde :-) Spousta věcí někde nějak jde, ale dokud to nejde stejně, správně a všude, nemá smysl se o tom zmiňovat.

Tohle může vést k tomu, že si to některý z tázajících se začátečníků přečte, podívá ve svém nejnovějším prohlížeči a bude spokojen. To je, myslím si, špatná cesta.
Bubák
Profil
Raději to shrnu:
Po zpracování statistik ze stránek gemiusRanking CZ vychází podíl starších prohlížečů, které neumí více pozadí v jednom elementu kolem 50% a hlavní podíl na tom má IE, kde vícenásobné pozadí umí až nový IE9.

Standardním, v současnosti použitelným a jednoduchým řešením, je použít stávající elementy, jako HTML, BODY, hlavička, patička... Pokud to není možné, je na řadě obyčejné přidání dalšího elementu, většinou DIVu, s požadovaným pozadím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0