Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím. Potrebujem na svoj web dať také niečo ako šachovnicu. Najvhodnejšie sa mi zdá použiť span elementy s nejakou šírkou, výškou a farbou pozadia. Problém je však v tom, že span elementy neakceptujú nastavenú širku a výšku. Len v prípade, že span-y zapozicujem absolútne, čo však nemôžem urobiť, lebo šachovnica potom utečie z obsahu na mojej stránke.
Použiť DIV-y nemôžem, lebo zalamujú riadok.
Čo by ste mi poradili?
Chamurappi
Profil
Reaguji na hala_sk:
Tabulku.
hal_sk
Profil
No jasne. Vlastne pomocou tabuľky som to mal pôvodne spravené, ale v niečom mi tá tabuľka nevyhovovala, ale teraz už to nevadí. Použijem ju znova.
Petr Wudi
Profil
případně div a ve stylech
div {
display:inline-block;
}
ShiraNai7
Profil
Petr Wudi:

Na elementech, které nejsou nativně inline, to údajně nefunguje v MSIE 7 a starších, info např zde.
joe
Profil
Spíš nastav rodičovskému elementu
position: relative;

a ty spany už můžeš pozicovat absolutně. Někdy je jednodušší použít pozicování, než to řešit tabulkou ([#2] Chamurappi), ale záleží k čemu to potřebuješ.
hal_sk
Profil
Takže dá sa to tak, aj tak. Dobre vedieť. Už to nebudem prerábať z tabuľky nazad. Ale dík.
Chamurappi
Profil
Reaguji na hala_sk:
Jednodušší než pozicování by bylo plavání.
Bubák
Profil
Cituji ShiraNai7:
Na elementech, které nejsou nativně inline, to údajně nefunguje v MSIE 7 a starších
Vyzkoušel jsem to na DIVu v sedmičkovém režimu IE8, protože nativní IE7 nemám po ruce, a nefungovalo to, DIV zůstal blokový.
Dostal jsem i nápad vyzkoušet display: inline; display: inline-block; a DIV zůstal blokový. Tajně jsem doufal, že to projde, ale předpokládal jsem, že DIV zůstane díky prvé deklaraci inline.

V IE8 už to normálně funguje.

Myslím si, že v tomto případě je nejvhodnější tabulka a pak float (plavání).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0