Autor Zpráva
mc_bizon
Profil *
mam problem s menu na xc-marek.borec.cz
v IE sa mi menu posuva ked nad nim pohybujem mysou. stranka je xhtml aj css validna a v ostatnych browseroch mi funguje bez problemov.
CSS kod:

#nav a {
display: block; margin: 0px 0px 1px; padding: 0px 1em; height: 20px;
text-decoration: none; text-align: left; font-weight: bold;}
#nav a:link, #nav a:visited {
color: white; text-decoration: none; background-image: url("/obr/b.png"); background-color: #6495ED}
#nav a:hover, #nav a:active {
color: blue; text-decoration: none; background-image: none; background-color: rgb(39, 39, 101)}
#nav a.posl {margin-bottom: 6em}
mc_bizon
Profil *
service pack1: stranka neni validna. blbe pocitadlo
Radek Hrabůvka
Profil
Čuměl jsem na to, jako výr, poskavovacích menu jsem vuž viděl, ale tahkhle poprvé. Nádherně to v IE blbne při projíždění shora dolů a pak zas nahoru.
#nav a {
display: block;
border-top: solid 1px #fff;
padding: 0px 1em;
height: 20px;
text-decoration: none;
text-align: left;
font-weight: bold;}
peta
Profil *
mc_bizon
nekde mas divny margin zhora. V tom CSS, co uvadis, to neni, to az na te webce. Ale prohledavat 4 CSS, to se mi veru nechce.
//peter-mlich.wz.cz/Pr/menued2b.htm
Mne to neskace :)
mc_bizon
Profil *
Radek Hrabůvka
diky moc. velmi si mi pomohol

peta
nerozumiem ti. môžeš ešte raz a pomalšie? no, tych css je tam dosť ale tak sa mi v tom ľahšie orientuje. css.css- tam je len pozicovanie a veci okolo toho, nav.css- veci okolo menu, obsah.css- tá druha cast kde je obsah.
asi som to v čase keď si bola na stránke už bolo opravené, preto ti to neskáče. alebo si nešla cez IE
peta
Profil *
mc_bizon
IE jsem zkousel, skakalo to. Ted uz ne. Vetsinou je to problem s marginem, kdyz to tohle dela.
Postup je takovy, ze postupne odmazavas vse, az najdes problem.

Jinak ti odskakuje obsah pri sirce okna treba 400px. Opet znamy problem IEcka a floatovani.

Navic ti to ve FF nejak blika. Najedu do policka obsah a cele se to rozblika, hruza. Pri necem takovem mam jeste cist, kdyz to odvadi pozornost?
mc_bizon
Profil *
hej, všimol som si to odskočenie obsahu. ten IE ma už dosť s.re s tými jeho problémami.
nevsimol som si ze by nieco vo fx blikalo. vo vsetkych browseroch sa mi to zobrazuje bez problémov (teda okrem môjho obľúbeného IE, jemu sú také novinky ako :hover cudzie)
peta
Profil *
mc_bizon
hover sa da simulovat pomocov JS v body v CSS, subor csshover.htc , pohladaj na netu
vyuzivam toho u
www.volny.cz/dvereapodlahy/

Ale hover typu mysou vojdem do obdlzniku a pomeni mi to polovinu farie obsahu a textu, to je fakt skarede blikanie a potom to citaj, ked sa ti to meni pred ocami.
To odstakovanie suvisi s sirkou, da sa riesit min. sirkou s tym, ze ta tabulka nesmie prekrocit nejaku sirku, aby bola sirsia ako blok nad nou a zposobila odskop. potom to ide zpozicovat relativne. Ale fakt taketo problemy ma iba IE a asi naj riesenie je cele to urobit tabulkou, ziadne floaty
peta
Profil *
este existuje varianta 2, pouzit padding (margin) zlava, zprava a menu dopozicovat, nastavit to na EM, jednotky podla pisma. Ale to ma itez svoje + a - , ako float.

Dolezite je dat obsah do bloku, ktory nem ziaden margin ani padding, potom ho IE zobrazuje OK
mc_bizon
Profil *
ten hover som sa snzil dat taky miernejsi, aby sa to velmi nemenilo. skusim ho este trochu zmiernit ak je to take zle
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0