Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den, do rozměrů prvku by se v css ve standartním módu neměl počíat margin a padding že? Nevíte, proč se mi do něj počítá? Mám 2divy -> div1 by měl mít velikost 880px podle css, ale ve skutečnosti má kvůli padingu 880+50=930px. Nevíte někdo proč?
Můj kód:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN">
<html> 
<head> 
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"> 
<title>  
Titulek
</title>
<style> 
#div1{
padding-left:50px;
width:880px;
height:78px;
background-color:black;
}

#div2{
width:860px;
height:58px;
background-color:red;
} 
</style>
</head>
<body>
<div id="div1">
     <div id="div2">
     </div>
</div>
</body>
</html>

Živá ukázka zde.
panther
Profil
David1256:
do rozměrů prvku by se v css ve standartním módu neměl počíat margin a padding že?
ano, nepočítá.

Více informací na JPW na stránce o šířce, kde je mj. i obrázek, který opisuje standardní mód a ze kterého by mohlo být počítání pochopitelné.
David1256
Profil
panther:
Tohle jsem četl, ale mně to do šířky prostě připočítává i padding. (což by se mělo podle obrázku a odkazu dít jenom v quirk módu).
David1256
Profil
Tak jsem udělal příklad, na kterém snad bude můj problém více pochopitelný. Mám 2 divy -> 1. má šířku 880px + padding 50px -> padding se započte nesmyslně do šířky a div má tak ve skutečnosti 930px. 2. div má šířku 930px a je stejně velký jak ten, co má 880px kvůli tomu 50px paddingu.
Ukázka zde.
shaggy
Profil
David1256:
To je správne správanie v štandardnom móde :-) Očividne sa ti pletú tie módy a to, ako sa má stránka vykreslovať.
Ak by tvoja ukážková stránka bola v quirks-e, tak by ten prvý (čierny) div bol široký 880px a zároveň by v ňom bol ľavý 50px padding.
David1256
Profil
Nevyvrací to náhodou toto tvrzení?
„do rozměrů prvku by se v css ve standartním módu neměl počíat margin a padding že?“
ano, nepočítá.
panther
Profil
David1256:
viděl jsi ty obrázky oba?

STD mód: width: 100px, padding-left: 50px = zabrané místo na webu: 150px (padding se nezapočte do šířky, zůstane neměnná, tedy 100px)
quirk mód: width: 100px, padding-left: 50px = zabrané místo na webu: 100px (padding se obsáhne do šířky, ta se tedy reálně sníží na 50px)
David1256
Profil
OK, díky. Myslím, že jsem se zapletl do slova šířka(ve významu šířka na webu a šířka jako vlastnost). Proto mi to pořád nesedělo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0